Pogledaj jedan post
Old 09.12.2017., 13:14   #218
jos nisam ni u skolu krenuo,kao dijete kad sam cuo od sestre koja je starija 4 god od mene da je zemlja okrugla i da se lako moze provjerit zakrivljenost sa ravnalom...
to mi nije bilo nikako jasno,pito ja starog za to,veli da se bolje vidi kad drzis u ruci nesto duže.dao mi je vaservagu-libelu od 100cm krenuli prema plazi,sad sam bio totalno zbunjen! Gledam tu vagu ko da sam boga vidio... ugl onda mi je objasnio da je neki znanstvenik tako otkrio da je okrugla sto je poravnao liniju mora i neba sa linijom ravnala koje je drzao u ruci i vidio da na krajevima ravnala ta linija horizonta nestaje,savija se. Ja i vaservaga isti jarac vidlo se bas to kako se crta horizonta savija. Ok,sve 5
Zemlja ima svoj opseg ali ja mislim da je nas planet puno puno strasno mnogo veci nego se tvrdi da jest.ima videa na youtubeu gdje covjek sa foticem zumira i vidi neki otok koji je udaljen tolko da ga nebi smio vidjet jer je zemlja okrugla i na određenu odaljenost nestaje obzor i kako se udaljavas od nekog objekta tako bi na kraju na određenoj udaljenosti trebao vidjet samo vrh te zgrade,tornja,otoka...
Ko zna kolko je zemlja velika,i cega i koga sve ima na njoj.. isao sam u skoli na astronome svega 2 puta nije mi se svidlo,pa sam na balkonu navecer gledo mjesec sa dalekozorom i skuzio da je stalno isti svaku vecer,ko da se ne okrece oko svoje osi nego samo kruzi oko zemlje bzvz...vec 20god malo malo kad dignem dalekozor prema njemu on je opet kak je bio i prije. Heh kaj je najbolje i sa drugog kraja svjeta isto vide ko i ja svaku vecer,a oni bi trebali vidjet mjesec sa druge strane,no dobro to je vec druga tema...
Mozda i je zemlja ravna,ko zna,ali imam osjecaj da uopce ne pripadamo ovdje. Čovjek je jedini živući organizam koji si mora prilagodit okolinu oko sebe i sebe da bi preživio na ovom planetu. Konj se okoti,sisa mlijeko,pase travu,pije vodu iz grabe i živi,ostale zivotinje cim se okote su spremnerođene za svijet oko sebe, Homosapiens jednostavno nije napravljen-kompatibilan sa planetom.ko da nas je neko stavio tu.odstupamo od prirodne selekcije. ali totalno!!
rumeni is offline