Pogledaj jedan post
Old 04.09.2009., 01:50   #3
Quote:
jaguar5 kaže: Pogledaj post
Ne vidim sto ti je tu cudno?
Evo u mojoj zgradi su svim Srbima oduzeti stanovi.I to bez ikakvoga kriterija.Bilo je ljudi koji nikakve veze s cetnicima nisu imali.A tko se tek uselio u te stanove.U jednome je obitelj iz Osijeka koji su godinama stan koristili za dolazak na more,u drugom stanu je covjek koji ima kucu na Peljescu,u stanu na mome katu je lik kome je kuca izgorjela pa je stan koristio do obnove.Obnovu su dobili,on se lijepo se zenom vratio u kucu koja je obnovljena novcima hrvatske drzave,i zadrzao stan u kome sada zivi njegov sin.Kat ispod mene je obitelj iz Konavala kojima je takodjer kuca izgorjela,ali ni 17 godina poslije u istu se ne vracaju a cisto sumnjam da im nije obnovljena.Dva kata nize od mene je bio stan u kome je zivio Srbin koji je nakon 1992 ostao u RH.I neki nas "veliki domoljub"ga je izbacio vanka.Covjek vec godinama se potuca po raznim mjestima,dok vrli "branitelj"(za koga sam primjetio da je jedino znao dobro braniti skloniste drzaci svoju zenicu za ruku)je i dan danas u njegovu stanu.
Zar mislis da je to ok?
Ti ljudi su radili,izdvajali novce za te stanove,tako da nije posteno da ima se oduzmu.U ono vrijeme nije postojao zakon na temelju koga su se ti stanovi mogli privatizirati.Da jest,to bi danas bila posve privatna imovina koji bi RH morala vratiti,kao sto je Srbima morala vratiti obiteljske kuce.
Uostalome da se moja obitelj nije vratila u stan netom po odlasku cetnika iz nasega naselja,vjerojatno bi se i meni netko tada "podoban"uselio u stan.Osobno poznajem HRVATSKU obitelj kojima se lik uselio u stan i jos uvijek je tamo.Oni su bili u Italiji tada.
Dakle previse je tu nepravdi i lopovluka da bi tako ostalo.
Svakome tko je bio cetnik i rusio ovu drzavu stan NE TREBA VRATITI,naravno ako se moze jos ga uhititi i suditi mu za njegove zlocine.Ali ne vidim razloga da obicni svijet,pa bili oni i srpske nacionalnosti,kolektivno placaju za zlocine svojih sluludih oliticara i sunarodnjaka.

Vidis kako si odmah regirao na nepravdu kad je "nas"u pitanju.A gdje ti je osjecaj za pravdu kad su neki drugi u pitanju.
Budimo relani,u Srbiji stanarska prava nisu oduzimana kao u HR.Moji poznaju ljude koji zive u Beogradu,inace su Hrvati ali su daleko prije rata otisli zbog posla u BG i tamo ostali i imali su stan.pravo koje im srbijanska drzava nije oduzela.A i u BiH,gdje je nazocna svemoguca medjunarodna zajednica,stanarska prava su se svima morala vratiti.
Zasto bi HR bila iznimka?

Taj stan nikad nije napušten, koliko sam shvatio. U njemu živi Milićev posinak, dakle sin njegove bivše žene Srpkinje, pretpostavljam. Ako primijenimo isto u Hrvatskoj, iz stanova u Zagrebu treba izbaciti djecu svih Srba koji su dobili stanarsko pravo u vrijeme Jugoslavije. O nekom vraćanju prava onima koji su otišli nema smisla ni razgovarati, treba samo pobacati na ulicu i one Srbe koji su još uvijek u stanovima kao što u Beogradu planiraju izbaciti Milićeva posinka.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom