Pogledaj jedan post
Old 30.04.2012., 12:15   #9
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Da, vidim da ima i "Aredye" - pamidronat koji je isto za osteolizu, samo dok u našim uvjetima čovjek uopće dođe do onkologa, već može "sa ađelima popevati" - sad je već 5. mjesec, a mama je na prvim pretragama bila u siječnju....dugo se čeka na pretrage - sad zadnje je bila na mamografiji i u petak će dobiti nalaze, jer joj je Ca 15-3 bio 49, dok su joj ostali markeri o.k. ali negdje sam pročitao da je to obzirom na njene godine (83) zapravo normalno, a i da može bit povišeno i od nekih benignih oboljenja - kod nje je to lejomiom i neka cista na jajniku.....a ima još i tu leziju na crijevnoj kosti....ja joj pomažem koliko mogu - imam i mixer i sokovnik pa 3 puta dnevno joj radim sokove i frape od voća i povrća - i stanje joj se održava "Status Quo", još nekako može hodati, a u 2.mj. nije uopće mogla i jedva ustajala iz kreveta....ali je boli dok leži i sjedi....inače, nema osteoporozu, bila je i za to na pretragi, samo na tom mjestu - zdjelici joj se na kosti "nešto radi", a to je vjerojatno posljedica pada od prije 4-5 god......itd...Sad jedino ne znam da li taj "Aredye" spada pod "kemoterapiju" obzirom da se uzima na špricu ili je to "normalni lijek" za osteolizu???
Gle, posve je manje važno što je, jer ne možeš bez liječnika do njega i pošto se daje IV, za bolničku primjenu je.
Ukoliko želiš stvari ubrzati, jedina opcija ti je otići kod privatnog onkologa. Imaš dr. Čepulića npr. pa se konzultiraj s njim.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom