Pogledaj jedan post
Old 08.10.2011., 10:46   #3
Quote:
drazen 1980 kaže: Pogledaj post
Prekršili ste pravila kompanije, ali kako i tvoja nadređena ima nadređenog/u ti ćeš kao slabija u cijeloj prići s poslovne strane izvući deblji kraj. Naime, nedostaje ti koncentracija na poslu, kolege su te počele negativno komentirati, poslovna produktivnost pada i samo je pitanje vremena kad će te ogovaranja u firmi početi opterećivati. Kad vaš zajednički kiks bude "provaljen", tj. kad vas kolege počnu ogovarati i ukazivati na neetičko ponašanje i ponašanje koje je u suprotnosti s pravilima kompanije, bit ćeš spremna za odstrijel tj. otpušanje s posla jer si prekršila pravila kompanije. Tvoja nadređena također. To je ovako ukratko.

starosjedioci u firmama su strahovito senzibilni na pojave kada novi zaposlenici i članovi tima preko kreveta (kršeći pravila kompanije) prolaze svoj pripravnićki staž jer se to smatra neprofesionalnim, nedopustivim i ljigavim ponašanjem. Činjenica da se radio o lezbijskoj, dakle homoseksualnoj vezi ne mijenja na stvari, osim što će nezreli muškarci iz firme zamišljati kako se dvije lezbejke maze, a oni voajerski promatraju.

tek tada će vaša ljubav doći u fazu provjere, a ovo sada mi se čini samo kao nevješti pokušaj da se preko kreveta napreduje u poslu. sorry, ali to što radiš nije etično, pa će ti nakeljiti etiketu koja će te pratiti u daljnoj karijeri. znaš ono, mala je OK, ali spava sa šefovima. tu priča o tvojim kompetencijama počinje i završva jer smo mi društvo puno predrasuda.
Hvala na odgovoru, znam da si u pravu i da je neetično. Nemam s kime o ovome razgovarati da se ne pročuje, a razmišljam što dalje dok se nije ništa konkretno dogodilo. Nadam se da će s vremenom ovaj osjećaj prestati i da ću normalno nastavit gdje sam stala, ali jako je teško pošto se svaki dan vidimo i imamo isti projekt. A inače nisam ta koju ovo privlači zbog "preko kreveta do pozicije", sve što sam do sada potigla bilo je mjerljivo rezultatima, i nisam ta. Želim nju, kao nju, a ne njenu poziciju. Ne znam...moram se ohladiti ali svaki dan se situacija podgrijava, pogotovo s njene strane. I bojim se da se ne vidi na van i da još netko ne primjeti.
Eucalyptus is offline  
Odgovori s citatom