Pogledaj jedan post
Old 13.05.2009., 16:32   #6
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
ovako...tema je možda malo glupa i možda postoji,ali je nisam uspijela naći...
dakle...čula sam punoo priča kako ne valja prati kosu dok imaš menstruaciju,iako mi to i nije baš logično(kakve veze ima glava sa tim?)...i mama mi govori da to nije baš dobro...
šta vi mislite o tome?
Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi ), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta..
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom