Pogledaj jedan post
Old 28.08.2017., 11:29   #14
bok,

nas malac ce uskoro imati 3god (za 2tjedna). moje sumnje da nesto nije ok su pocele vec sa godinu dana jer je bio poprilicno teska beba ukoliko stvari ne idu po njegovom - takvo bacanje i udaranje, vristanje...ugl gadno i za gledati i za opisati. svi bi rekli obican tantrum i proci ce, ali meni nije izgledalo tako. barem mali dio mene se brinuo.

onda je dosao period u kojem se ipak ocekivala nekakva komunikacija. kod nas je to bilo samo zvukovima i pokazivanjem prstom. gruba motorika je zato bila dobra - zivo, aktivno dijete koje ce se i na krov popeti.

krenuli smo na goljak i tamo dobili poprilicno sirok odgovor u smislu - da, mozda malo kasni ali to vam je sve dosta siroko a i znate on je decko pa je sporiji...

bili smo i kod logopeda na goljaku kad je imao 2,5. divna zena koja je rekla da razumije zasto nam se cini da mozda ulazimo u spektar (autizam je bio recimo iskljucen jer je malac imao uredan kontakt ocima i jos neke druge stvari koji su kao prvi jasan pokazatelj. opcenito se svi ogradjuju od procjena za autizam, ovo je sve bilo po principu 'po iskustvu rekla bih da to nije to ali..'). zena je rekla da kasni sa govorom ali da i ona zbog dobi ne zeli reci da je to sad nesto jako problematicno. uputila nas je na senzoru. naravno to se ceka godinama po drzavnim pa smo mi krenuli privatno.

na senzornoj su nam otkrili neke stvari za koje se sad kao roditelj grizem jer nisam prepoznala ali...(sve vezano za finu motoriku). napredak nakon puna 3 mjeseca je vise nego ocit.

takodjer govor je sad u fazi da nas izludi nekad naredbe je savladao savrseno. i dalje tu ima puno za raditi ali toplo preporucam da krenete na nesto.

i da, danas nam svi govore da nema govora ni o spektru...

pokusala sam se naruciti na erf ali su mi poslali mail :

Poštovana,

zbog prevelikog broja upita za procjene, morali smo zatvoriti liste čekanja sve do siječnja 2018. godine tako da nas tek tada možete kontaktirati kako bi se upisali na listu čekanja.

Pozdrav


u svakom slucaju stvari su mogle otici i u drugom smjeru a za to je iznimno bitno da se krene sto ranije.
drzim fige da i vi na kraju ispadnete samo 'panicar koji vidi samo lose' (da, i zbog toga se grizem... )
imata is offline  
Odgovori s citatom