Pogledaj jedan post
Old 14.12.2007., 14:46   #21
fish, super linkovi, hvala

ovo mi se cini najbitnije za lilith:

U modernoj Astrologiji Lilit, tj. Crni Mesec predstavlja uobrazenu, virtuelnu Mesecevu sliku, specijalno okultno polje dejstvovanja. Sustinski, Lilit je cista energija nesvesnog, bas kao i Pluton; to je sirova snaga nagona - slicna Marsu, ali mnogo dublja (samim tim i jaca). Za razliku od svog rodjaka Meseca, Lilit ne poznaje nikakvu sentimentalnost i bolecivu emocionalnost. To je oblicje zenskog bica, koje se oslobodilo svoje materinske duznosti i odbija tradicionalnu ulogu majke.

Upoznajuci Lilit postajemo svesni sami sebe. Lilit predstavlja greh sam po sebi - pod uslovom da se plasimo svoje sopstvene prirode. Tamo gde je ona smestena u nasim horoskopima, nailazimo na odredjenu nedorecenost, maglovitost, negativnu motivaciju, pa cak i cudnu protivrecnost unutar licnosti svake individue. Lilit ukazuje na senke koje padaju na sliku licnosti vlasnika horoskopa. To su stvari kojih mi nismo svesni, to jest u koje nismo sigurni. Energija ovog "bezdusnog Meseca" usmerena je na produbljenje svesti kroz stradanje, pogresan izbor, i (cak) izvesnu naivnost u pristupu spoljasnjoj stvarnosti. Lilit je ona osobina zene koja odbija da u jednoj vezi bude sputana. Ona ne zeli ravnopravnost i jednakost u smislu identiteta i stapanja, vec zeli slobodu, zeli da se krece, da se menja i da bude ono sto sama i jeste. Ona prezentuje onaj tip oslobodjene, moderne, emancipovane zene, koja je pred ocima sveta feministkinja.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom