Pogledaj jedan post
Old 20.12.2004., 20:12   #6
ZASTO KATOLICKA CRKVA NAPADA SVE I SVAKOGA

zamjena teza u ovoj temi koji je sto i prva padobranska divizija otvorila

medjutizin, ja bih procijenio da RKC vise napada nego sto je napadana tj da svako dozivljava ono sto zasluzuje

DAKLE KATOLICI SE TREBAJU UPITATI ZASTO PAMETNI ,POSTENI,NORMALNI LJUDI KAO STO SU MOJ NAJBOLJI PRIJATELJ i/ili adriatic (moderator na filozofiji) dozivljavaju rkc ni manje ni vise kao sotonsku organizaciju

***
sljedeca tema mi je bila cenzurirana dok sam kao jedini heretik bio gost na katolickom forumu

***
Opazio sam nevjerovatan ali istinit duhovni mentalitet na ovom katolickom forumu
(ali taj je mentalitet prisutan ovako ili onako stoljecima u krscanstvu)

NAIME SVE I SVAKOGA SE OPTUZUJE I PROZIVA I govori se o neprijateljima crkve;



Ajde mogu shvatiti da su tu na vjecnoj listi masoni,new age ,komunisti ,liberali -jer je to sirok pojam u koji se svasta moze strpati sto pase tuzitelju..

ALI NIKAKO MI NIJE JASNO KAKO SE velikani duha drugih religija i/ili poznati knjizevnici koje vole milioni ljudi mogu zvati hereticima, I cak ako oni sami izjavljuju da su katolici

(kao npr paolo coelho kojeg je I papa primio u audijenciju ) to im se ne priznaje

Vrhunac mi je svega ,ove cudnovate kritike na vesnu krmpotic koja je u jalovosti rijeci I sivilu politikanstva modernih hrvatskih knjizevnika DUHOVNI I KNJIZEVNI DRAGULJ KOJI SVIJETLI svojim djelom I zivotom..

Ona je sama izjavila da se osjeca krscankom ali joj alenin(ovo je nick svecenika -moderatora na katolickom forumu)
to pravo osporava I proglasava je otvorenim jeretikom..
****

Ali ako su -svjetlo azije -Buddha I donositelj qurana casnog- muhamed(pokoj dusi njegovoj) bili nekad proglaseni antikristom od strane rkc (npr od njemackih biskupa u 19 stoljecu !!),(a danas se eufemicno nazivaju laznim prorocima )..

A sto mogu onda ocekivati ucitelji koje vole milioni ljudi

Npr
Osho
Paolo coelho
Harry potter
Anthony de mello
Vesna krmpotic
..

AMA IMA LI NEKO OSIM PAPE (a i on mi je ponekad sumnjiv kaze anto bakovic u jednom intervjuu tj na tv marjanu je anto bakovic brzopleto izlanuo da ponekad pomisli da postoje samo 2 dobra katolika na ovom svijetu tj papa i on ali da mu je papa ponekad sumnjiv radi prevelikog ekumenizma )







dakle molim nasu bracu katolike da odgovore na drugu stranu medalje ovog pitanja

Ama kako to svi vas napadaju a niko ne napada budiste ,taoiste, yogine, hare krisnijevce u hrvatskoj i u svijetu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom