Pogledaj jedan post
Old 18.11.2017., 14:06   #1
Tko nije s nama protiv nas je - Propovjedanje isključivosti-Zloupotreba vjere

Lokalna tv postaja ima gospodina koji se bavi religijskom tematikom..Ne znam kako se zove gospodin, a ne znam ni kako se zove lokalna tv postaja.
Zapravo nije ni važno.
Moja reakcija upućena je na ponavljajuću crkvenu politiku, koju provodi ne samo Rimokatolička crkva, nego siguran sam i sve protestantske i pravoslavne crkve.
O čemu se radi ?

O isključivosti religijskog nauka koji suptilno stvara odbojnim sve što ne spada u navedeni nauk te iz toga proizlazi otvorena prijetnja ako nisi s nama, onda si protiv nas..

Naime, ovaj rečeni gospodin, koji nema oznake svećenstva, ali identično zastupa iste interese čita Bibliju i istovremeno poručuje ovako;

tko ne ljubi Isusa, taj živi u mraku..Tko ne voli crkvu, taj je proklet i
sl..

Čemu to ?
Zar je ta prijeteća usporedba potrebna ?
Kako se može reći ako nisi s nama onda si protiv nas i to iz pozicije religije koja ljubi i grli čovjeka ?!
Kakva je to vrsta ljubavi u vražju mater ?



Zašto se provodi takva religijska politika da se prijeti ostalima koji nisu uključeni ili ne pokazuju interes za određene crkve ili crkvene zajednice ?

Zašto se smatra da je bolji onaj koji ide u crkvu od onog koji ne ide ?

Crkva se ljuti na komuniste što su ispirali mozak a što Crkva radi ?!
Zašto crkva inzistira na vjeronauku u školama ?
Zar smatra da religija nije slobodna volja čovjeka koji razumije ?

Ne znam jesam li promašio temu ili već postoji slična mojim pitanjima..Ukoliko sam pogriješio ovim pristupom, ispričavam se..
__________________
Glavni menadzeri banaka i drugi koji su odgovorni za financijske krize trebaju biti tretirani kao pocinitelji zlocina protiv covjecnosti - J.Saramago
Gunnaway Judah is offline  
Odgovori s citatom