Pogledaj jedan post
Old 05.01.2011., 23:09   #5
Quote:
Aqua Marine kaže: Pogledaj post
Mene zanima dali je itko bolje upoznat i dali ima iskustava kod vađenja ovog markera, ako im je kojim slučajem bio povišen i koliko...
Referentna vrijednost ovog markera je od 0 do 35. Ja sam neki dan vadila ovaj marker i meni je vrijednost 268, 98. Kod mene sumnjaju na endometriju, ali vidim da je ovaj marker previsok za to. Inače imam ciste raznih vrsta promjera 13 cm. Stvarno sam zabrinuta jer čitajuć po internetu nalijećem na svakakve grozne podatke i puno bi mi više značilo kad bi mi se javio netko tko je bolje upućen i ima iskustva...
Kao prvo marker Ca-125 kao i ostali markeri nije 100% pozdano dijagnostičko sredstvo. Ono služi za postavljanje osnovane sumnje na tumorske tvorevine, konkretno u ovom slučaju unutar trbušne šupljine, na jajnicima, jajovodima i sl.
Ne znam od kuda ti podatak da je vrijednost koju si navela previsoka za endometriozu. To nema veze s tim. Ovaj marker može bit lažno visok, posebno kod žena koje su u fertilnoj fazi života, koje trenutno ovuliraju, koje su trudne i sl.
Slijedeći korak je pretraga jajnika i ostatka reproduktivnog sustava color doplerom, ukoliko to već nije napravljeno. Ukoliko su stijenke prokrvljene najvjerojatnije se radi o endometriozi, a onda će te uputiti na laparoskopsku operaciju. Tek kad se ciste operiraju i napravi PHD moći će ti sa sigurnošću od 100% reći da se radi o endometriozi.
Imaš na ženskom zdravlju cijelu top temu o endometriozi s jako puno iskustava.
Evo ja sam svoju operirala 2005 i sad čekam bebicu, i sve je ok, a zatrudnjela sam bez pol muke
i da, markeri su mi bili plafon visoki
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom