Pogledaj jedan post
Old 06.01.2011., 03:15   #6
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kao prvo marker Ca-125 kao i ostali markeri nije 100% pozdano dijagnostičko sredstvo. Ono služi za postavljanje osnovane sumnje na tumorske tvorevine, konkretno u ovom slučaju unutar trbušne šupljine, na jajnicima, jajovodima i sl.
Ne znam od kuda ti podatak da je vrijednost koju si navela previsoka za endometriozu. To nema veze s tim. Ovaj marker može bit lažno visok, posebno kod žena koje su u fertilnoj fazi života, koje trenutno ovuliraju, koje su trudne i sl.
Slijedeći korak je pretraga jajnika i ostatka reproduktivnog sustava color doplerom, ukoliko to već nije napravljeno. Ukoliko su stijenke prokrvljene najvjerojatnije se radi o endometriozi, a onda će te uputiti na laparoskopsku operaciju. Tek kad se ciste operiraju i napravi PHD moći će ti sa sigurnošću od 100% reći da se radi o endometriozi.
Imaš na ženskom zdravlju cijelu top temu o endometriozi s jako puno iskustava.
Evo ja sam svoju operirala 2005 i sad čekam bebicu, i sve je ok, a zatrudnjela sam bez pol muke
i da, markeri su mi bili plafon visoki
Super, drago mi je to cuti. I cestitam ti..
Mani je 21 godina inace. A rekla mi je da zbog velicine mojih cisti moram radit klascnu operaciju... :/
Aqua Marine is offline  
Odgovori s citatom