Tema: Za pomorce
Pogledaj jedan post
Old 03.04.2013., 15:20   #1662
Quote:
Pozdrav od uravitelja stroja unutršnje (riječne) plovidbe.Vidim da nitko nedaje odgovor na tvoje pitanje pa ću ja porobati pojasniti kako stoje stvari.Meni sa unutrašnje plovidbe ne priznaju ovlaštenje za pomorsko tebi bi za unutrašnju bilo priznato.Međutim problem je što naša brodarska knjižica (matrikula) vrijedi od Regenzburga nizvodno dunavom i savom dok za rajnu majnu i kanale moraš imati europsku izdanu od lučke kapetanije u regenzburgu.Tako da i ja imam problem.Jedni tumače da moram imati predugovor sa nekom firmom da bi ju dobio a nijedna firma te neće primiti bez nje zato što bi ti bila ograničena plovidba .Oni priznaju našu knjižicu i na osnovu nje i lječničkog pregleda dobivaš njihovu.Problem je samo dogovoriti na koji način to realizirati jer ovako se nezna jel starije pile ili jaje.Evo i ja sam bez posla pa sam pokušavao svašta naše riječne firme su uništene pa bi rado otišao vani na ove putničke mada sam do sada radio na teretnim mislim da bi se uklopio i prilagodio jako brzo imam puno godina iskustva maltene cjeli život sam proveo na brodu.
izvor: http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...7&topic=2169.0
batelant is offline  
Odgovori s citatom