Pogledaj jedan post
Old 31.10.2017., 11:18   #1863
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
koji je smisao ove kombinatorike?
Smisao života je život sam. Ne daje mu smisao ako Allah sve mrtvace povadi iz grobova i pretvori u tjelesne Supermene dovijeka u raju i paklu.
To je zapravo vrhunac besmisla.

Quote:
ona je nemoguća ako nema stvaranja (ako nema ničega, pa ni tih H i O molekula) a mi vidimo da stvaranje postoji. sad, odakle postoji?
Ne znamo. Naš mozak nije toliko moćan da obuhvati sve što o univerzumu možemo znati. Ta i naš mozak je dio cjeline. Kako da sve shvati a ograničen je?

Quote:
jedini mogući odgovor, za mene, je - stvorio Bog.
Time zapravo nisi rekao ama baš ništa, ali si si silno uobrazio da si rekao strašno mnogo i bitno.

Osim toga, ti ne staješ na toj "apstraktnoj konstataciji", jer može i Univerzum biti Bog, nego pripisuješ tom Bogu sasvim određene priče, knjigu, rituale kojima Ga udobrovoljavaš, osobni odnos, utjecaj Bogov na određene likove, klanjanja, i bezbroj sitnih stvari.

Quote:
Vi možete izbjegavati ili odložiti odgovor, ali Bog vas čeka.
Allelujah!! Isus samo što nije došao!! Kraj je blizu!!

Quote:
eto, udruži se sa forumašem Nepoznatim, pozovite u ekipu i Dawkinsa, pa mi recite odgovor na ovo pitanje:
Kako silno mišljenje imaš o sebi. Da treba cijela četa stručnjaka da obori tvoju vrhunaravnu mentalnu smišljotinu.

Quote:
Zamislite da nema ničega...
Niti onoga koji misli?

Quote:
nikave toplote, molekula, kvarkova, struna; nema nikakvog kretanja, zvuka, svjetla, valova... sve je samo NULA, mrak.. Sad mi iz te nule (ništa) dobijte NEŠTO, a da ne spomenete Boga? ako nema odgovora, a neće ga biti, onda ponovno pogledajte uradak istog "krelca" sa youtuba.
Kreacionistički krelac iz videa, koji ponavlja onu tezu o Boingu sa smetlišta. Da bi podupro pobožnost prema svojem omiljenom opisu Boga.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom