Pogledaj jedan post
Old 04.07.2008., 23:42   #2
Quote:
free land kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u "posao",a meni takvi trebaju!
Imam 28 godina, nekih desetak kilograma viška koje nikako ne mogu skinuti.
Trebam savjet, pomoć, ...
Možda se nekome čini bezveze, ali mene opterećuju, više psihički nego fizički.
Trudim se jesti zdravo, kombiniram, isprobajem,...već nekih pola godine "pazim" a ja sam u to vrijeme izgubila 2 kg. Presporo.
Dogovorim se sama sa sobom za jedan način prehrane, pa uočim nešto drugo i tako sve u krug, jedni savjetuju ovo, drugi ono, nemoj sad, jedi tad itd.Sve znate, da previše ne filozofiram!
Ne krećem se baš, radim u uredu 8 sati, ljeti je ipak drugačije, more, šetnja, znoj, ...
Evo , ja bi napisala kako ja TRENUTNO to radim, a sve DOBRONAMJERNE sugestije od srca primam.

Budim se u 6 i čaša vode od 2dcl; oko 7,00 sati ness s vodom i mlijekom i natrenom, oko 8,30 čaša bilo kojeg jogurta sa zobenim pahuljicama (najčešće), do nedavnop sam tamanila voćne u nezanemarivim količinama, ali sada ni toga više nema, prepuni su šećera,
Oko 11-11,30 pojedem ili jabuku ili isto jogurt ili malo posnog sira

E nakon ovoga ima jedan problem, ne znam do čega je, jednostavno mi se spava, mozak ništa ne upija, zaboravljam, najradije bi išla kući u krevet....kao da mi fali energije ! Oko 13-13,30 opet popijem jednu nessicu, rijetko kad ubacim još neku sitnicu prije toga, da me malo trgne!
U 15 sati sam kući, iscrpljena, jedino od sjedenja, ručam, trudim se ne pretjerivati, uvala sam neku šemu odnedavno da jedem u veličini jedne šake, pošto imam mnogo malih obroka, čisto zato što mrzim onaj osjećaj sitodti, koji naravno znam osjetiti, jer se ni ne bi dovela u situaciju mršavljenja da mi taj osjećaj nije poznat
Jedem najčešće do 18-19 sati, najčešće posnog sira ili jaje sa salatom, a prije toga obično se nešto zalomi tipa jogurt.


Dakle, obroka je puno, trudim se da budu što manji, ali da ne osjećam iscrpljenost i glad. Tjelovježba mi nije baš u krvi.
Ne jedem kruh, tjesteninu, slatkiše (osim sladoleda koji mi je bolna točka!!!!!!!!!!), krumpir, izbjegajem bijelu rižu.

Trebam li smanjiti ovu večernju granicu prije 18 sati?
Smanjiti obroke?
Nešto drugo uvesti?
Voda?

Hvala, ljudi!

Želim biti zadovoljna sa sobom!
vjezbat, vjezbat i vjezbat. druge nema...
bilo sto, bilo kad, bilo gdje...
sto se tice prehrane, imas vec dosta toga recenog na - smrsaviti, ali zdavom prehranom i vjezbanjem i - sto gde spada... -
cini mi se da si nam ipak neke stvari presutila sto se tice hrane (prvo kazes sto jedes, a onda se odjednom pojavi i sladoled...)
i molim te, kreni s vjezbom! klubovi sad preko ljeta manje rade (aerobik i te stvari), ali zato UVIJEK mozes krenuti s trcanjem...
very fairy is offline  
Odgovori s citatom