Pogledaj jedan post
Old 28.06.2010., 16:19   #14
Quote:
Jar Jar kaže: Pogledaj post


knjiga je kao knjiga.. puna riječi...

tvoje prosuđivanje knjige govori da nisi primio ono bitno....
Ok. Sad ćemo početi malo razjašnjavati stvari. Što tebi točno znači "primiti bitno"? Koji je nepobitni mjerljivi pokazatelj "primanja bitnog"? Što mi to "bitno" koje "primam" donosi i kakav je moj odnos prema tomu što mi donosi? S kojom motivacijom i na koji način prepoznajem ono što je "bitno"?

Quote:
sve te knjige o svijesnošću,egu itd. imaju istu poveznicu... a kako ćemo nešto nazvati je manje bitno na putu do svjetlosti, boga, prosvjetljenja.....
Možda je tebi manje bitno, no vrludati u gunguli svega i svačega, čitati sve i sva, zapravo odgađa a ne unaprjeđuje osvještavanje. Čovjek se nužno zbuni sa gomilom koncepata koji su malo slični, pa malo različiti, pa ovakvi, pa onakvi...gdje će se tu čovjek osvjestiti? Najbolje što mu se može dogoditi jesu nesvjesne korekcije proizišle iz čiste želje za spoznajom više sile (duhovnog). Ali one se skupljaju na putu patnje...zato toliko dugo i traje, i toliko boli se žanje...olako izabrana okolina povlači za sobom sve negativne životne posljedice.

Tako da se neću složiti s tobom da je ok imati gungulu nazivlja. Bolje ne.
A što se tiče "iste poveznice", na koju to točno poveznicu misilš?

Quote:
čitao si tollea, sada čitaš kabalu.. vidiš kako se ukusi mjenjaju..
Nije stvar ukusa, već funkcioniranja. Uopće me ne zanima kojeg je ukusa stvar. Bitno mi je da funkcionira besprijekorno. A ukuse i svu silu njih, ostavljam po strani.

Quote:
ne uzimaj kabalu kao jedinu istinu.. budi otvoren prema svemu..
Nije kabala istina. Kabala je najbolja metoda za osposobljavanje čovjeka da sam uvidi istinu. Da doživi odgovore na najdublja pitanja o vlastitoj egzistenciji....Tolle to ni izdaleka ne može...

Quote:
" Posljednje što čovjek može saznat o Bogu je da spoznamo da Ga ne znamo."
Za kabaliste je ta spoznaja početak puta, a ne kraj. A put koji su razvili za spoznaju Boga je, meni, bez premca.

Naravno. Svatko će čitati ono što mu odgovara u datom trenutku i životnoj fazi i to je sasvim ok. tako i treba biti. Dakle, neka svi čitaju Tollea koji to žele, al ja evo neću.

Zadnje uređivanje Harmonije : 28.06.2010. at 16:33.
Harmonije is offline  
Odgovori s citatom