Pogledaj jedan post
Old 15.12.2016., 10:44   #143
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
OK, i je li to onda problem roditelja ili sustava?
Ako vam netko radi mobbing u školi - zašto ne promijenite školu?
Kako drugi zaposleni mogu promijeniti po 3-4-5 i više firmi u životu (ja sam trenutno u 15-ak godina radnog staža u 4-toj) dok ne nađu nešto što im je OK (ili nakon nekog vremena postane not-OK pa traže opet dalje) a nastavnici tu pišu kao da nemate drugih opcija nego trpiti na lošem radnom mjestu od prvog radnog dana do mirovine?
jer je naći posao na punu normu teže nego što se čini. suficitarni smo na svakom koraku.
čula sam i vidjela priča o mobbingu i mindfucku da ti se kosa digne na glavi (a sve u granicama ravnateljskih ovlasti - jer imaju ogromne ovlasti unutar škole). i ljudi godinama pokušavaju naći posao negdje drugdje, šalju zamolbe na sve strane... isto kao i oni koji rade 70-80 km od kuće i troše dnevno 3-4 sata na putovanje, i oni bi rado našli neki drugi, bliži posao. a na svaki natječaj na punu normu na neodređeno se javi, ovisno o predmetu, između 50 i 200 kandidata. ako nemaš debelu špagu (a da imaš, ne bi radio 70 km od kuće ili trpio malog despota za šefa - jer mali despoti od šefova obično one sa zaleđem obilaze u širokom luku), tu si gdje jesi, iz škole možeš samo na burzu.
a ima još jedna stvar: ravnatelju je mandat 5 godina. pa se onda ljudi nadaju da će na idućem izboru pobijediti neki drugi kandidat. samo što takvi mali autokrati nekako svaki puta budu jedini kandidati (ili bar jedini koji zadovoljavaju sve uvjete), i opet se možeš slikati.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom