Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 21.04.2017., 05:30   #5161
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
jedan kolega je tu spominjao i vodu, pa me zanima kaj mislite o "aktiviranoj" vodi? naime svojedobno se prodavala neka krpa sa celuloznim vlaknima(?) koja je bila u stanju razbiti površinsku napetost vode i reklamirali su ju za svašta: za skidanje mrlja, kamenca, pranje tijela itd, imam još dvije-tri iz tog doba pa me zanima kaj mislite o tome da li je voda kojoj je smanjena površinska napetost zdrava ili ne? jučer sam popio par čaša i moram priznat da me tjera da pijem još, okus je kao obična voda a nisam više žedan od pijenja nego je voda fina. na pp šaljem link na neku njemačku recenziju (o ćišćenju - ne o pijenju) ako nekog zanima, da ne ispada da reklamiram. i da, jednom sam oprao auto s tom krpom (našao u pevcu za 20 kuna, na žalost nema više), auto je bio čist par tjedana, kao da se prljavština odbijala od njega.

zdravo-nezdravo?
Iskreno, nisam čuo još za ovo pa ne mogu dati siguran odgovor. Iako vjerujem da bi takva voda trebala biti bolja od "obične".
Zapravo, od obične iz npr. zagrebačkog vodovoda, ne znam može li uopće i biti gora (opis na kraju).

Općenito, nevjerojatno je koliko ljudi zanemaruju važnost čiste i zdrave vode za svoj organizam, a poznato je (makar većina nema o tome blage veze) i da voda prima informacije iz okoline te se njena struktura u znatnoj mjeri mijenja pod utjecajem tih informacija.
Masaru Emoto je to odlično opisao, argumentirao i dokazao u svojim sjajnim knjigama Istinska moć vode i Poruke skrivene u vodi.
Opisano je kako voda pod utjecajem različitih informacija (glazbe, pisanog teksta, izgovorenih riječi...), vidljivo mijenja svoju strukturu (kristale). Ima i hrpa slika u knjizi koje pokazuju što se s vodom dešava nakon što je izložena određenoj vrsti informacije.
Pošto čini 70% naših tijela, nije teško pogoditi da i te informacije koje mijenjaju vodu, utječu i na nas koji takvu vodu unesemo u sebe.

Usput, pitanje svima - vjerujem da je logično da radi toga što je 70% naših tijela voda - da i 70% onog što unesemo treba biti voda, zar ne?
Da li je kod vas to tako?
Sirovo voće i povrće ima uglavnom 60-95% vode.

Još vezano uz vodu - imam dugogodišnje iskustvo (preko 17 godina) s pijenjem isključivo filtrirane vode, a kad sam u prilici izložim je suncu na nekoliko sati, i osim što filtrirana sama po sebi ima neusporedivo bolji okus (totalno drugačiji) od one mješavine svega i svačega iz slavine - nakon što se izloži suncu na nekoliko sati, iz nekih neznanih razloga za koje nismo u stanju proizvesti instrumente koji bi to izmjerili, ta voda ima iznimno dobar okus, osjetno bolji od neosunčane, na nivou odlične izvorske, ako ne i bolje.
Osim mene, to je primijetilo nekoliko ljudi koji su više puta probali.

A nedavno sam bio u prilici popiti čašu vode direktno iz vodovoda. Zbilja nisam vjerovao (nakon 17 godina navike na filtriranu) da je tolika razlika u okusu , doslovno kao nebo i zemlja.
Jednostavno nema veze ni sličnosti jedno s drugim, osim što teče.
To jednostavno nisam mogao piti, doslovno je odvratna.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline