Pogledaj jedan post
Old 13.07.2008., 22:10   #39
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Kad se nemožeš pomiriti s činjenicom da si u krivu.
Joj pa da zaboravio sam da svugdje u svemiru vlada ista jačina zračenja kao u Van Allenu.
.
Oh Bože, a s čim se ti ne možeš pomiriti? S činjenicom da nisi u pravu jer (oprosti) lupaš teze od kojih bi i kornjaču zabolila glava. Pa nismo baš ovdje svi s kruške jučer pali i uključili se tebi kontrirati. Daj se malo skuliraj. Znam da su školski praznici pa ti malo dosadno, znam kako je to, ah sad me sjeti
Može malo materijala - znam da ti to ništa ne znači, ali eto, za druge;
NASA - izvor!
Typically, manned space flight (such as the Shuttle) stays well below the altitude of the van Allen radiation belts. Safe flight can occur below altitudes of 400 km or so.
SO ...what do we do when we have to fly through the radiation belts -- like when we went to the Moon or send probes to other planets?
In the 1960s, NASA asked Oak Ridge National Laboratory to predict how astronauts and other materials would be affected by exposure to both the Earth's Van Allen radiation belts and the Sun's radiation. Oak Ridge biologists sent bacteria and blood samples into space and exposed small animals to radiation. They concluded that proper shielding would be key to successful flight not only for living organisms, but for electronic instrumentation as well.

I svi sada zapravo vidimo kako su bili zaštićeni. O skakutanju i glupiranju na opasnom i ozbiljnom zadatku, ne treba ni trošiti riječi. Kao da su bili na pikniku.
Bacali se po pijesku i kamenje nosili u rukavicama, a svi smo vidjeli koji je problem nastao na pretprošloj misiji Shuttle-a kad je jednom astronautu neka mikro čestica probila sloj rukavice. Ove današnje, s unapređenom tehnologijom, u "zaštićenom" pojasu i bez igranja kamenjem i pijeskom.
Zato daj, nemoj se nadmetati jer niti da si sad pao s Mjeseca, nećeš uvjeriti niti mene niti druge u svoje "teorije" koje ne drže vodu.

O političkoj pozadini se tebi ne isplati govoriti, jer ti sigurno nisi bio niti u planovima kad su neki akteri krojili geostrateške karte svijeta i moći. Prema tome... učiti, gledati i možda se otvore okice, jednog dana.
__________________
The ice age is coming, the sun is zooming in .. After all this, won't you give me a smile? Clash
Seventin is offline