Pogledaj jedan post
Old 17.12.2015., 17:27   #72
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Sistem je toliko nakaradan da sam izgubio par godina zivota zivcirajuci se oko ocjena i debila koji su ga smislili.
Sustav je nakaradan, ali zašto si ti sebi ovo napravio? I dalje mi nije jasno zašto se ljudi fokusiraju na taj MIOC kao na ultimativni cilj i umjesto da pomognu djetetu da što bezbolnije prebrodi teškoće koje ga u takvom nakaradnom sustavu vrebaju samo hrane taj jad i u sebi i u djetetu. Srednja škola bi trebala biti samo sredstvo do nekakvog konaćnog djetetovog cilja, i ako je tako gledate, pa je li toliki problem da dijete upiše V. ili X., a ne baš XV.
Quote:
Moze vam dijete biti najveca matematicka nada svijeta, ali nece se upisati u matematicku skolu zato sto je jednom na tjelesnom krivo ulovio loptu na rukometu i nije uspio napraviti zvijezdu. To je dovelo do cetvorke iz tjelesnog u jednom od 4 visa razreda sto automatski znaci da se u neke skole nece moci upisati.

Tko je to prosao ili prolazi, zna o cemu pricam.
Ovaj dio me je baš povukao za tipkovnicu. Znam o čemu pričaš, i puno je djece nepravedno zakinuto, slažem se. Ali molim vas, nemojte više o neshvaćenim genijalcima i najvećim matematičkim nadama svijeta koje pate zbog jedne promašene lopte i jedne četvorke iz tjelesnog. Jer onaj genijalac s neke druge teme i ova najveća matematička nada su mogli riješiti svoj problem vrlo lako. Takvi genijalni i puni nade bi s lakoćom stekli pravo na upis kroz školska natjecanja. Ako se ne varam, od ove godine se boduje čak i sudjelovanje, a pravi genijalci koji osvajaju prva mjesta već duže imaju pravo na izravan upis.
onix is offline  
Odgovori s citatom