Pogledaj jedan post
Old 18.09.2016., 10:31   #53
Quote:
Fjodor SM kaže: Pogledaj post
Al recimo ubiti fašista je dobro. Makar je ubiti samo po sebi zlo. Ovo znam intuitivno ali i iz iskustva. Fašizam je zlo, a ukloniti zlo je ispravno. Tu se nema što prigovoriti. Tome treba pristupiti isto kao kad pereš pod ili obavljaš bilo koju korisnu radnju. Stvar je i pravno u redu, jer znamo da je fašistima konačni cilj da poubijaju sve za koje smatraju da je to potrebno i prema tome je riječ o legitimnoj samoobrani od ubojica. Kod toga ne treba biti zavaran time da izgledaju milo izvana, jer je bitno ono što je iznutra. Današnji svijet je postao slab i ne shvaća ozbiljno fašizam i ljudsko zlo općenito.

No, što s knjigama fašističkih ideologa? Ako se njima širi zlo, zašto ih ne zapaliti? Bog ništa ne kaže o tome. Ako se zlo širi mislima zlih ljudi, zašto ne spriječiti širenje zaraze? Po mojemu, zato što ljudi moraju sami naučiti stvarati imunitet.
>Al recimo ubiti fašista je dobro
Ako slijedimo ovu logiku onda mozemo reci da svi koji pate i zasluzuju da pate jer su u Bozijim ocima to i zasluzili nekim svojim djelima iz proslosti. Ono sto su nama 'fashisti' to su i Bogu ta bica jedino sto mi ne vidimo razlog zasto oni pate, a Bog vidi. U slucaju fashista je ocigledno, no kad gledamo ostala bica i njihovu patnju, to ljudima bez razvijene intuicije nije jasno.

Iz najrazvijenijeg stanja svijesti vidi se da je sve onako kako treba biti i da je sve vrlo dobro.
Sva ta patnja omogucit ce bicima da razviju univerzalnu ljubav i zive u duhovnim svjetovima ispunjena blazenstvom.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom