Pogledaj jedan post
Old 15.09.2017., 20:42   #1390
Quote:
Ereshkigal kaže: Pogledaj post
U našem vrtiću (barem u našoj grupi) svi spavaju. I predškolci. Što me neopisivo živcira. Dijete mi navečer do kasno ne može zaspati jer spava do 15 h u vrtiću, a onda se ujutro ne može probuditi. Doma je odavno prestala spavati. Također, zar se predškolce ne bi trebalo navikavati da ne spavaju, nego da u to vrijeme budu u naponu snage? U našem kvartu škola je i popodne i ujutro, znači u vrijeme kada sada spavaju u vrtiću, u školi bi trebali učiti i raditi. Čula sam od jedne tete u vrtiću da nisu one krive, nego da one po zakonu moraju stavit svu djecu spavat jer da bi one imale problema. Jel to istina ili im je samo tako lakše? Zar ne bi one trebale nešto i raditi sa predškolcima? Bavim se mišlju da joj jednostavno prestanem slat pidžamu u vrtić, ali bojim se da će biti kao i kod Lei (bezuspješna borba).
gle, ti zaista zbilja možeš i imaš svako pravo njima reći- ne želim da moje dijete tamo spava. ne želim i nemojte ju stavljati spavati, iako znam da bi zaspala brzo.
i nabriješ E na to i nema spavanja.
da moja nije išla na treninge svaki dan, ja sam to mislila napraviti i inzistirala bih na tome i *ebe mi se sto hoće ili neće ostatak grupe. mogu svi spavati, tak je svejedno jel ih ne spava 1 ili 8. ionak to jedno (ili 8) mora biti zbrinuto . dat će joj da nešto radi, da crta, boja, whatever.
al samo nemoj tome pristupiti s pitanjem, nego s izjavom- E. ove godine neće spavati u vrtiću, pa mi samo recite hoću li joj ja od kuće poslati nešto što može raditi dok drugi spavaju ili ćete joj vi dati... takoi ćeš ih natjerati da ti odgovore kako će ju zbrinuti i dati do znanja da oko spavanja nema rasprave. kakav crni zakon?? ili pravilnik? ajd nek ti to pokažu? (pitat ću ja baš našu tetu o tome, jel to postoji).
kažem, da mi M nije išla na treninge svaki dan i ionako bila umorna u 7 navečer, ja bih ovako postupila. i zakrvila ako treba.
extreme is offline  
Odgovori s citatom