Pogledaj jedan post
Old 11.05.2004., 10:37   #37
Ka laiku čini mi se logično zto što govoriš, koliko mogu razumijeti.
Ako eter definiramo kao materijalan,(iu smislu materije kakvu dana spoznajemo), tada takvo što ne postoji.

Međutim, ja smatram da materijalni eter ipak postoji. Znanost ga još nije otkrila.
Sada cu malo o futurizmi, nemojte podivljat svi, futurist Benjamin Creme (svo sto je on rekao dosad se pokazalo tocnim) kao i ezotericjka znanost (za vrijedi isto --> vidi A. A. Bailey i H.P.Blavatska) kaze da ostoje jos cetiri eterske ravni materije koje jos nismo otkrili. Dakle, te su ravni materije finije od plinovitog oblika (dakako i od cvrstog i tekuceg)

Samo neznam u kakvom je to odnosu poljem nult točke u kvantnoj fizici iz knjige koju prevodim. Na neki način mora biti povzano.
Na primjer, ne znam jeste li čuli za pokuse gledanja na daljinu. Iznimno su usopješni, iskusniji gledatelji na daljinu mogli su zagledati čak i do Jupitera, samo im daš koordinate i oni u svijesti odu na to mjesto, čitaju što piše na papirima u tajnoj Pentagonovoj bazi i tko zna šo još.
Oni zapravo kupe informacije iz tog Polja nulte točke i dokazano je da i obični čovjek, uz malo vježbe, može razviti tu sposobnost (ispocetka ne tako savrseno kao primjeri koje sam spomenuo)

Naime, to Polje, fluktuacije u tom polju, sadrže informacije o svemu što postoji, oblicima, zvukovima, sve misli itd.). Kod svega toga bitno je i svojstvo nelokalnost.
Dakle, kada se dvije kvantne čestic jednom susretnu, i nakon odvajanja neprekidno razmjenjuju informacije.
Menui je tako nesto bili intuitivno jasno i prije mnogo godina kad nisam ništa znao o tome.

Još malo o tome što kaže B.Creme što se tiče tih četiri dodatne ravni materije. Kaže da na tim ravnima postoji život na većini planeta u Sunčevom sustavu.
Možda to zvuči nevjerojatno, ali i nije toliko nelogično. Jer znanstvenici na tim mjestima, tim ravnima, nisu ništa ni tražili, a ima odredjenih metoda. A ti je i činjejnica da se svake godien u svijetu pojavljuju žitni krugovi, koje su neki znanstvenici, na sramotu ljudskom umu, objašnjavali kao djeovanje vjetra i slično.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom