Pogledaj jedan post
Old 16.06.2004., 13:39   #20
I sve si naučio?

Stvarno, a zakaj onda ići u srednju (ekonomsku) školu. Fakultet i da ne spominjem.

P.S.
Ja mislim da je tebi tečaj koristio samo kao dopunsko znanje iz jednog uskog dijela tebi potrebne struke,
a ja govorim o silnim novim "poduzetnicima" početkom
90-tih koji su imali jedino takve tečajeve. Ako su i to imali.

Neki takvi su i mene pokušavali angažirati, a najgore je bilo kad je jedan visokoobrazovani (u svojoj struci) tražio da mu nekog preporučim da mu vodi knjige s rječima, otprilike, da tu ima posla svega 2 sata tjedno.

Dakle, to mu je bilo kao unajmiti šljakera da mu iskopa jarak ispred kuće (periferija Zagreba), pa sam u tom stilu i odgovorila:

Znate kaj, ako vi podcjenjujete tuđu struku i znanje, kaj da očekujemo od od onih nedovoljno obrazovanih.
Uostalom, i kanale treba i znati kopati, da ispravno funkcioniraju.

Blijedo me je gledao. Uglavnom, našao je takve "knjigovođe", ali mu je uskoro propao posao.

Još jedan drastičan primjer kolegice, koja je pomogla rođaku kojeg je takav "knjigovođa" doveo do porezne kazne.

Naime, bavio se stokom, ali u troškovima nigdje nije bio knjižen trošak hrane za stoku...sijeno, npr. Jer nije bio računa. Sijeno je bio isto njegovo.

I tko je (bio) kriv? Knjigovođa!
Pravi bi ga upozorio da mu bilanca ne pokazuje pravo stanje, ali pravog koji bi ga upozorio i kojeg bi slušao treba i platiti. Samo svima takvima knjigovodstvo je gnjavaža, koju moraju formalno imati.

Sorry,
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom