Pogledaj jedan post
Old 03.09.2012., 20:05   #9
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Ne znam kaj da ti velim?
Osjeti se ta jedna doza prepotentnog cinizma u tvojem "glasu", koja te na neki način definira (ukalupljuje bez obzira na sve ostalo što stoji iza nika pod kojim se javljaš; naobrazba, godine, životo iskustvo...wtwr), hebi ga.
Ima nas svakakvih.
Misli što te je volja.
Nije mi se problem s tvojim cinizmom nosit.
Ne smatram ga nikakvom poteškoćom

Što se ljutiš, samo se šalim


Quote:
Referiram se na materijal kojeg sam atačirala.
Pogledaj ga (nije zahtjevan). Osobno mislim da ti nisi ništa pametniji od svih onih ljudi koji su ga pisali/u njemu se pojavili.
Nisam naučio rukovati takvom literaturom još

Od ukupnog rasporeda energije i materije u svemiru, na tamnu materiju otpada 23%. Evo tko je to i kako izmjerio, bez sekundarne 'literature'

http://map.gsfc.nasa.gov/universe/uni_matter.html

To što netko ne razlikuje tamnu materiju i tamnu energiju, sasvim je drugi problem.

Samo mali hint: tamna energija je fundamentalno različita od tamne materije i ima sasvim suprotno djelovanje od nje.



Quote:
Ukoliko ga misliš interpretirat na način da se počneš hvatat za moja "slova i zareze" i glumit autoritet koji će nas naučit pameti, nemoj.
Lijepo te molim.
Ipak je ovo podforum "na rubu onog što ti inače variš/čime se hraniš"?

Ako je na rubu, to je lijepo. To volim.


Quote:
Ne postoji znastvena definicija astralne ravni.
U pravu si.
Radi se o mojem promišljanju da bi tamna materija mogla biti ono što rubna područja znanosti smatraju "astralnom tvari" ili "astralnom sferom".
Ne tvrdim da je tako...samo glasno razmišljam.
Zato i pišem na temi na "rubu znanosti".
Znam da ne postoji, ali me laički zanima kako to ljudi zamišljaju....to je...što?

Pa zato sam se i javio. Tu ti počiva cijela ideja.


Quote:
Kad bi se htjela jebat s tobom na čisto znastvenoj osnovi



Quote:
učinla bih to na odgovarajućem podforumu.
Očito je da mi to nije namjera.

Nisam tu sa čisto znanstvenom namjerom. Zanima me IDEJA.


Quote:
Moje je razmišljanje da bi tih 90% mase univerzuma koja nedostaje, a koja se spominje (vidi materijala kojeg sam atačirala), moglo biti "astralna materija".
Supersuptilni svijet, superfine materije koja poput materije u vidljivom svemiru, tvori složene strukture i slijedi složene zakonitosti.
Bojim se da nije to 90% mase univerzuma koja nedostaje. Po najnovijim istraživanjima postoji nevjerojatno velik atraktor van vidljivog svemira, fenomen koji se naziva dark flow

http://www.pbs.org/wgbh/nova/physics...able-universe/

Isto tako, treba razlikovati barionsku i nebarionsku tamnu materiju.

Nas ovdje zanima nebarionska.



Quote:
Ovo je samo moje razmišljanje.

Nije utemeljeno u nikakvim istraživanjima koja provodi službena znanost.

Ne vidim nikakv problem u činjenici da se ti s time možda be slažeš.
Ne treba biti utemeljeno ni na čemu.

Samo me zanima kako si zamislila to. Čisto kao ideju.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom