Pogledaj jedan post
Old 17.09.2012., 09:53   #44
Quote:
megizg kaže: Pogledaj post
Bok svima, ja sam nova....
mi imamo:
- morfologiju 2% !!!!
-vitalnost 47
- A+B=33%
-dijagnoza= TERATOZOSPERMIJA
MM je radio spermiogram samo jednom! Baš me hvata panika. Ne pazimo se godinu dana, i ništa! Ginekolog me je poslao VADITI HORMONE!!!

Nalaz MM je grozno loš. Baš se bojim!

Što vi mislite?
Megi, mi smo nakon loseg spermiograma bili kod 2 doktora i obojica su nam vise-manje rekli isto.

Jedan nalaz spermiograma ne znaci puno, nalaz jako varira ovisno o stilu zivota, prehrani, pusenju i brojnim drugim (nekim i sasvim nepoznatim) faktorima. Nacelno se gleda da se napravi vise spermiograma (tipa 3) da bi se postavila neka dijagnoza. Savjetuju raditi spermiogram s razmakom od 2-3 mjeseca, jer toliko treba novim spermicima da se razviju. Svakako bi muz trebao prestati pusiti, alkohol na minimalno, zdravo se hraniti i probati promijeniti stil zivota u ne-stresni (znam znam, lako reci). Cure kupuju muzevima vitamine, pogledaj malo po temama (bioastin, men's arginmax itd.).
Nade u uspjeh u kucnoj radinosti ima (jer on ima normalnih spermija, samo manje nego je referentna vrijednost) ali svatko od nas je prica za sebe. Ovisi naravno i o tome koliko ti imas godina, imas li ti kakvih dijagnoza, pratis li ovulaciju bazalnom temperaturom ili lh trakicama pa da znas kad treate ciljati i slicno.

Nama su rekli da u mpo nema nikakvih pravila i da je sve moguce.
To da te doktorica slala vadit hormone je ok, pretpostavljam da zeli vidjeti da li kod tebe ima kakvih problema.
Eto toliko i sretno.
Daninoc is offline  
Odgovori s citatom