Pogledaj jedan post
Old 10.12.2012., 22:38   #44
problemi s hiperaktivnom djecom

bok
želio bih čuti vaše mišljenje,šta bi vi poduzeli da riješite problem poput moga...
naime,otac sam dvoje djece,stariji je drugi razred osnovne škola, razred broji 25 učenika ,jedno djete ima potvrđenu dijagnozu "hiperaktivnog"i naravno maltretira cijeli razred,da malo dobijete viziju kako to izgleda,on nemože u dnevinih par sati sjediti na mjestu pa šeta nekontrolirano po razredu,ometa druge učenike,pa malo "šara" po ploči,..itd između ostalih je agresivan,te se moje djete žalilo da ga često udari ili baci na pod,na šta sam reagirao i razgovarao s ravnateljicom (razmišljao sam da ga prebacim u drugi razred,navodno u svakom ima po jedan" hiper..") o problemu jer mi se djete žali da neželi više ići u školu i bla bla....bio je sastanak između mene i njegovih roditelja koji se ispričavaju i pokušat će nešto poduzeti i bla bla...tek sljedi vrhunac....
za vrijeme školskog sata mali "hiperaktivac" se penje na klupu mog sina i nogom mu razbija nos....ala veselja....i naravno da sam reagirao i prijavio cijeli slučaj policiji,zar ovo nije vrhunac "nasilja" u drugom razredu osnovne škole i šta dalje??evo pitanja?
1.jel ovo javna škola pa puno očekujem?
2.zašto hiperaktivne neskupe u jedan razred pa stave zaštitare oko njih?
3.jel treba patiti 24 učenika zbog jednoga?
4.šta mogu sukladno zakonu učiniti,nemogu mirno gledati ovo?
pozdrav
josip77 is offline  
Odgovori s citatom