Tema: Bolovanje
Pogledaj jedan post
Old 25.08.2017., 00:24   #621
Imam kolegicu koja je počela raditi početkom srpnja, mislim 3.7., od tad je bila cca. 10 dana na poslu, sve ostalo na bolovanju i to po principu da se ujutro probudi pa ako joj se spava ugasi budilicu i nastavi spavati. Nakon što se dobro naspava ode do svoje dokotorice gdje kaže da je bole mišići, leđa, noga, pada u nesvjest, zub, oko, uho,... kako joj što padne na pamet. Problem je u tome što posao koji bi ona trebala odraditi pada na kolege, a kako se ne radi o dugotrajnom bolovanju poslodavac ne razmišlja o dovođenju zamjene, već mi grcamo od posla, radimo prekovremene, subote itd.. onda mi se desi da u subotu popodne dođem na plažu i vidim tu kolegicu koja je na bolovanju, kaže mi da je ozdravila i da će doći u ponedjeljak. Dođe u pon., taman krenemo raditi kako treba kad se sutradan ona opet ne pojavi. Prvo je bolila ruka, sad je boli noga. A očito njena liječnica ili liječnik daju doznake bez pogovora, posebno ako ona npr. ne dođe na posao u utorak, srijedu, četvrtak, a onda u petak ode kod liječnika otvorit bolovanje. Što se uopće može napravit u tom slučaju, što da liječnik i kaže kako on ne vidi realan razlog za otvaranje bolovanja s obzirom da se ona ionako nije pojavila na poslu. Može li je liječnik uopće odbiti jer ona dođe i kaže "leđa su me ukočila, nisam se mogla dignut", kako će liječnik dokazati da laže?

Da li je itko ikad čuo za slučaj da liječnik nije odobrio bolovanje zbog izmišljene bolesti, pritom ne mislim na dugotrajna bolovanja koja idu na komisiju, već bolovanje od jednog ili par dana koje koriste lijenčine kad im se teško dignut ujutro, kad ima previše posla ili kad odluče otić na ljetovanje, a već su iskoristili godišnji.
Guud is offline  
Odgovori s citatom