Pogledaj jedan post
Old 07.10.2017., 14:55   #5574
Quote:
Čupiks kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje medju vama netko tko jako dugo boluje od depresije? Ili cak cijeli zivot?

Ja sam depresivna gotovo cijeli svoj zivot ( pocelo u kasnom djetinjstvu), sada sam u srednjim 20-ima.Tek nedavno sam dijagnosticirana. I zapravo, ja ne znam sto znaci biti bez depresije.

Sve ove godine zivim s njom misleci da je to normalno stanje i da se svaki covjek ovako osjeca, a da sam ja "posebna" jedino po tome sto se ne znam nositi s tim ( s "normalnim" emocijama i mislima) kao svi drugi ljudi (koji su btw i po svim drugim mogucim parametrima bolji od mene), ili da sam ukratko nezahvalno i razmazeno bice koje kao nametnik zivi na teret drugih ljudi ( oh te divne istinite lazi koje madam depresija bez prestanka sapuce na uho...).

Ono sto zapravo zelim istaknuti je uzasna frustracija koja proizlazi iz cinjenice da ja ne znam sto je biti bez depresije, meni je ovo normalno stanje, jedino koje poznajem. Voljela bih da mogu usporediti svoje sadasnje stanje s "normalnim stanjem" kako bih mogla objektivno procijeniti koliko sam zapravo lose. Nedostaje mi ta referentna tocka kao kriteriji procjene moga trenutnog stanja kao "danas mi je samo los dan, moram se samo malo vise potruditi", u kontrastu s "zbilja sam depresivna, ovo je izvan moje moci".

Najgore od svega je sto iz tog razloga lako upadam nazad u zamku depresije, koja mi govori da sam samo lijena/nezahvalna/da ne radim dovoljno na sebi, te da ja nemam problem, vec sam ga izmislila iz tko zna kojeg sebicnog razloga.

Kako vi procijenite jeste li danas zbilja depresivni ili je samo prolazna lijenoat u pitanju?
Kako se uopce osjecate ( vi koji ste se izljecili/ vidite napredak u lijecenju) u kontrastu s depresivnom fazom?

Koji osjecaji/misli konkretno definiraju stanje bez depresije?
ogroman potpis na sve ovo
__________________
bring me out from the prison of my own pride
ademptia is offline