Pogledaj jedan post
Old 29.05.2010., 10:32   #93
E sad, da ja odgovorim. Naime, nisam bio obaviješten e-mailom o svim vašim odgovorima na ovu temu.

Što god vi mislili o mojem pogledu na život, a koji je kršćanski, vi svejedno, Hvala Bogu, meni ne možete ništa, jer ja imam pravo na vjeru. Ne moram spominjati da je vaša moralnost odvratna, što je očito, te vidim da je školski sistem odgojio uistinu neke odvratne ljude koji se prave pametni i obrazovani,a psuju kao najgori šljam. A taj isti vjerovatno ima diplomu koju može pokazati i to ga čini "uspješanim". Na grobu će mu pisati "bio je uspješan". Ali što mu to vrijedi kad mu se u jeziku vidi kakav je, i kakva ćemu djeca biti.-isti takvi diktatorski napuhani psovači.

Ljudi, kako vi ne shvaćate da nemate pravo, u niti kojem smislu, miješati se niti jednu iotu u odgoj djeteta drugog čovjeka, dok god on ne zlostavlja dijete. Vaša mišljenja su ništavna. Opet ponavljam, ako ja želim da mi je dijete šljaker, što to ima s vama? Koju ja to slobodu oduzimam djetetu? Da li roditelj koji želi da mu je dijete bude muzičar oduzima slobodu djetetu? Po vama je odgovor "da". Ali, ipak, Hvala Bogu, kućno školstvo je ipak školstvo koje ima za cilj podučiti dijete bolje nego državno.

Ako vi mislite da su vaše "diplome" vaše mjerilo kao čovjeka, onda vas uistinu žalim. Ja ne razmišljam o urotama države. Ne smeta mene država ( odnosno smetaju me neke stvari u korikulumu, ali dobro),vi me smetate i vaša djeca u školi i vaša relativistička učenja o životu. Iz vaših domova dolaze djeca monstrumi koja vas ne slušaju, razmažena su, lažu, psuju. U vašim domovima se cure oblače kao kurve u 1. osnovne, u vašem domu vam djeca po cijele dane igraju igrice na kompjuteru i samozadovljavaju se i podržavate ih u tome. U vašim domovima je novac bog. u vašim domovim je mjerilo muškarca koliko zarađuje, koji auto vozi, kako igra nogomet i da li zna koristi powertools. A žena je što bolje zapakirana maternica bez ikakvih znanja o tome kako se brine o kući. Stvarno vas žalim ljudi.
Bilo bi vam bolje da se molite da vam Bog dade da se pokajete i obratite i uzvjerujete u Isusa Krista.

Ali ne morate meni vijerovti na riječ. Istražite malo pa će te vidjeti da velika većina zapadnih zemalja, uvažava čovjekova NEOTUĐIVA PRAVA, a od kojih je jedno i na vjeru, a drugo na slobodu, itd. Pa u tim kontekstima i na kućno školstvo. Vi ste svi pametniji od svih tih naroda koji su sto puta veći od hrvatskog čije se države baziraju na pravima čovjeka, koja su bazirana na Bibliji (if you didn't know), a koje dopuštaju kućno školstvo. A odakle Hrvati vuku svoje vrijednosti?- od nikud. Iz totalitarnih sistema. Zapravo, Tuđman je htio bazirati Hrvatsku na Platonovoj Republici gdje elita vlada (200 obitelji). Hrvatska dan danas osjeća itekako posljedice toga.

VAše mišljenje o ovoj temi je navažno jer vas se ne tiće. Imate pravo na svoje izbore u životu. Ono što je zabrinjavajuće je da nećete dopustiti pravo ljudima da se školuju kod kuće, a da za taj stav nemate nikave moralne niti ikave druge osnove osim neke arbitražne i relativne procjene da je to loše za dijete, a za to nemate niti jedan dokaz.

Degresija:
I strah vas je da će ta osoba biti vama na teret u ovoj socijalnoj državi. ova država nije socijalna država jer to hoće biti. Ona je "socijalna" jer to mora biti. Ona mora ubirati bruto zaradu da bi sistem funkcionirao, i ako Bog da izvući ću svoju obitelj i cijelog to sistema. Pa di bi bila hrvatska bez svih poreza koje nameće. Gdje bi bila bez svih penzija koje povećava i smanjuje kako hoće- i onda kad više niste produktivni vam smanje prihode na 40 %. Gdje bi bila bez vašeg novca kojeg zapravo krade i prodaje vam da je to dobro za vas. Penzija koju će te dobiti ili zdrastveno osiguranje nije vaš novac- to je tko zna čiji novac (MMF-ov), vaš novac je već odavno potrošen.

Nastavak:
I nije poanta da dijete živi pod staklenim zvonom već da nauči razliku između dobrog i lošeg-upravo ono što u školi ne može naučiti- prvo jer profesor nema skoro nikakav autoritet, drugo jer još drugih 29ero djece donosi iz vaših domova poglede na svijet koje ja kao roditelj ne podržavam. A ja imam pravo odrediti s kim će mi se dijete družit. Pravo koje mi obvezna škola oduzima.
Kućno šolstvo proizvodi jače, odgovornije, maralnije individualce, koji postižu bolje rezultate na svim područjima, a to je zato jer je korikulum prilagođen pojedincu, te dijete uči o pravom životu, razmišlja na bolji i analitičniji način, a što je najvažnije, dijete je u sigurnom ozračju, pod autoritetom i ljubavlju, gdje se uisitinu može razvijati.

Naravno postoje nebrojena istraživanja koja sve ovo dokazuju, sa empirijskim dokazima gdje u skoro svakom slučaju kućno školovano dijete nadmašuje opće obrazovano dijete kako u znanju tako i u testovima osobnosti.


Moram sad ići - nemojte se živcirati ako ste u krivu. Trebali bi se ipak izdignuti iznad stanja svijesti totalitarističih režima koji su mučili ovu zemlju zadnjih 60 godina, a koji su očigledno ostavili traga na vašem razmišljanju. Misim gdje bi ova zemlja došlaa ako bi se slučajno u njoj našlo iznimnih pojedinaca koji su svijesni sebe i okoline u kojoj žive. Ako imate nešto protiv ovoga, slobodno društvo nije za vas, za vas je komunizam ili fašizm. A kad razmislim, tko donosi zakone u ovoj državi ako ne "bivši" komusti i ustaše, zvali se oni danas lijevi ili desni. Oni su totalno isti jer oboje vuku svoje korjenje iz totalitarnih sustava gdje je pojedinac mašina i nema prava razmišljati izvan sustava. Vi ste isti takvi.
cito is offline  
Odgovori s citatom