Pogledaj jedan post
Old 01.05.2008., 04:37   #3
Uh...

Evo, biti u Piscu i ne vidjeli poznate knjizoslovne domace face, moze biti frustrirajuce. Koka zelena nasred stola, pored papira i olovke, ipak mi daje kakvu takvu nadu da cu se brzo opraviti od velikog soka sto mi Jerga nije izletio na cistinu sa premalo zraka i puno smrada lokalne trznice.
Jerga ne pjeva, u Piscu na trzni dan!

Dakle, otisla sam neobavljenog posla iz mjesta Pisac i sada bauljm prostranstvima Anda sa jos desetak ocajnika. Usto sam izgubila pricu koja je nastala pod utjecajem sobochea ilti visinske bolesti. Tko to nije probao na svojim vlastitim plucima, srcu i usima ne zna kakvog je vraga propustio
Roman tijeka bezsvijesti se moze napraviti tijekom jedne noci samo zato jer niste ljama, vicuña, alpaca, gvanako i sve zivine koje tumaraju tim prostorima i imaju pluca ko lucki radnici, a srce ko u teladi.

No, ima nade za andske istrazitelje Pisaca.

Postoji kipu.

To je konop sa raznim cvorovima po kojem su ostavljali traga stare Inke.Tako su pisali obavijesti i poruke. Cijelim Andama noseni kipui na lakim i brzim nogama glasnika donasali su informacije u dvor iz svake zabiti.
Ima nade za skribomane zeljne zraka. Rjesenje je stavljanje cvorova na konopu dok bi neki uspjesniji mogli od toga napraviti i vestu a oni najbrzi i jednom godisnje cijelu novu kolekciju vunenih odjevnih predmeta u vidu knjige o manekenkama i nogometasima.
Lakse se ipak izgubi papir nego vunena vesta. A roman mozemo i sami promovirati noseci svoj LITERARY TRADE MARK na sebi. Vuna se ipak mora cuvati jer ne podnasa neodgovorna pranja, kao i grubi sapun kriticara.
Veste bi trebali dakle nostiti ljudi koji pisu a olako gube price a ne samo oni iz mjsta Pisca vec i svi koji se tako osjecaju.
Vunu imam, kisika je malo na 4000 mnm, koka mi je u salici, volja prisutna...krecem tragovima andskih predaka.
Kipu mora biti predan ujutro prije dorucka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom