Pogledaj jedan post
Old 29.03.2009., 16:46   #78
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ili preciziraj "empirijske" temelje psihologije - ili okači mačku o rep ove pompozne izjave. Tvoje insinuacije me ne zanimaju, ali me zanimaju argumenti.
evo ti empirijski temelji: ponašanje. većina metoda se bazira na promatranju ponašanja.
Quote:
Strogoća eksperimentalnog pokusa ne jamči empirijski rezultat. To u potpunosti ovisi o metodama mjerenja, koje po definiciji "empirije" ne mogu biti subjektivne. Pošto je neuroza subjektivna - :
efekti neuroze se mogu mjeriti, ali da ne idemo u neuroze, ima puno drugih elemenata 'psihe' koji se mogu mjeriti indirektno preko ponašanja.
Quote:
Bit će da je iskompleksirani Freud tome znatno više doprinjeo, a ni današnji psiholozi ne pomažu pretjerano... pošto je većina nasljedila Freudovske ideje utemeljene na njegovim osobnim poremećajima, za koje je krivo pretpostavio da su univerzalni!
da, i Freud isto. Kao i mnogi današnji psiholozi, slažem se.
Quote:
Koliko je recepata za "alla prozac" i "alla apaurin" izdano prošle godine u Hrvatskoj?
Želiš reći da je hrvatski zavod za statistiku scijentološka "front" organizacija?
pitao sam za dogmu farmakoterapije. znam da scijentolozi ne priznaju farmakoterapiju.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom