Pogledaj jedan post
Old 13.12.2009., 00:48   #58
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Prije nekog vremena je bio ilustrativan slučaj neke Malezijke koja je bila sistematski matretirana od strane državnih organa i sudova u Maleziji jer je tvrdila da je neopravdano smatraju muslimankom, pa je htjela iz Islama prijeći u, mislim, kršćanstvo ... međutim, to blijedi pred ovim slučajem:

Mladu Iranku očekuje smrtna kazna jer se izjasnila kao ateistica
U Iranu se izjava da ste ateist kažnjava smrtnom kaznom. Negar Aziz Moradi je zbog toga pobjegla u Tursku, ali će je ona izručiti matičnoj zemlji:
http://www.vecernji.hr/vijesti/mladu...a-clanak-60767

U članku je i link na peticiju Turskoj da se ne izruči. Na tom linku se vidi da Večernji, izgleda, nije stvar sasvim točno prenio, jer djevojka se ne čini baš ateistica nego nekakva raelijanka (i to aktivna), ali takve nijanse izgleda iranske sudove i državu ne zanimaju ...

Peticija:
http://www.petitiononline.com/negar/petition.html
U Iranu je blagi uzas (nakon islamske revolucije), a ovo sto se trenutno desava tamo ljudi gledaju u nevjerici...no comment.


Nedavno sam citala knjigu 'Princess Royal' (zapravo seriju biografskih knjiga) o Sudijskoj princezi, a u kojoj se daje realna slika polozaja zena tamo i kako drustvo funkcionira.

Znala sam da je situacija losa, ali onoliko losa - ogroman broj tih zena zavrse sa razlicitim psihickim problemima (no wonder), ukljucujuci i tu princezu izgleda, kojoj sve privilegije i financijska moc nisu pomogle puno, a ni to da nekoliko mjeseci godisnje provede van Saudije - u UK uglavnom.
Sto je tek sa onim neukima koje ni ne poimaju da postoji nesto drugacije ili bolje...necu ni pomisljajti.

Nasilje i zloupotreba moci od strane muskih (a sve u ime islama) je epidemijskih razmjera i zene nemaju neku vrijednost, da zaboravih - osim mozda toga sto su dovoljno dobre da bi bile breeding mashine ili objekt za sexualno izivljavanje.

Osobna sloboda i ravnopravnost spolova je odista najveci dar.. mi nismo ni svjesni kako zive oni koji to nemaju....primjerice eto taj Iran ili SA.
__________________
over and out!

Zadnje uređivanje Grazia : 13.12.2009. at 00:54.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom