Pogledaj jedan post
Old 05.06.2013., 12:31   #68
Thumbs up

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Zašto je nužno da je umro razapet?

Ali nije moguće da je preživio razapinjanje?

Evandjelje daje nam sumnju da je to moguće,a što se tiče mogućnosti da netko preživi razapinjanje da ga netko spasi u zadnji tren imamo i dokaza vezano za to vrijeme iz 1st u knjizi Josipa.
Naravno da daju, ustvari Evanđelja govore ono što govore, samo ljudi tumače kako žele da tumače. Morali su se odvojiti oni koji slijede "Zavjet po Sinu" od onih koji slijede "Zavjet po Ocu" a kad se "kršćanstvo" počelo propagirati paganima i kad je ukinuta praksa da se konvertiti prvo preobrate u judaizam pa u sektu zvanu kršćanstvo (do tada je to još uvijek bila sekta) - sve se polahko otimalo kontroli.

Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
*CUT
O tome i Biblija govori: "Oni, zbunjeni i prestrašeni, pomisliše da vide duha. Reče im Isus: "Zašto se prepadoste? Zašto vam sumnje obuzimaju srce? Pogledajte ruke moje i noge! Ta ja sam! Opipajte me i vidite jer duh tijela ni kostiju nema kao što vidite da ja imam." Rekavši to, pokaza im ruke i noge. I dok oni od radosti još nisu vjerovali, nego se čudom čudili, on im reče: 'Imate li ovdje što za jelo?' Oni mu pruže komad pečene ribe. On uzme i pred njima pojede." Luka 24:37-43

*CUT

Kako se desi uskrsnuće? (Po Bibliji)
"Doista, predadoh vam ponajprije što i primih: Krist umrije za grijehe naše po Pismima; bî pokopan i uskrišen treći dan po Pismima" Poslanica Korićanima 15:3,4

Kakva je onaj koji uskrsne? Kakav bi treba biti?
"Drugi je sjaj sunca, drugi sjaj mjeseca i drugi sjaj zvijezda; jer zvijezda se od zvijezde razlikuje u sjaju. Tako i uskrsnuće mrtvih: sije se u raspadljivosti, uskršava u neraspadljivosti; sije se u sramoti, uskršava u slavi; sije se u slabosti, uskršava u snazi; sije se tijelo naravno, uskršava tijelo duhovno." Poslanica Korićanima 15:41-44

* CUT

"'Djeca se ovog svijeta žene i udaju. No oni koji se nađoše dostojni onog svijeta i uskrsnuća od mrtvih niti se žene niti udaju. Zaista, ni umrijeti više ne mogu: anđelima su jednaki i sinovi su Božji jer su sinovi uskrsnuća.'" Luka 20:27-40 (čitava prića)

Vidimo dakle, da se treba desiti smrt (tjelesno) a nakon smrti uskrsnuće (duhovno).

Neispunjeno Isusovo proročanstvo/obećanje
Jednom, tokom još jedne provjere od strane Jevreja, od Isusa su tražili čudo kojim će dokazati da je uistinu Božiji poslanik (što je normalno jer su čuvali ono što imaju i bili su osjetljivi naspram lažnih i samoprozvanih poslanika). Na što on im je on ogovorio*: "'Doista, kao što Jona bijaše u utrobi kitovoj tri dana i tri noći, tako će i Sin Čovječji biti u srcu zemlje tri dana i tri noći." Matej 12:38-41
*CUT
Quote:
Palenholik kaže: Pogledaj post
*CUT
Dešavanja nesporedno nakon njegovog raspeća, govore o tome da on nije uskrsnuo nego da je bio ŽIV. Zanimljivo da su sva četvorica Matej, Marko, Luka i Ivan bili nadahnuti riječju ŽIV a ne uskrsnuo tokom opisivanja događaja koji su naslijedili nakon raspeća i navodnog uskrsnuća Isusa.

"Njima je poslije svoje muke mnogim dokazima pokazao da je živ, četrdeset im se dana ukazivao i govorio o kraljevstvu Božjem." Djela apostolska 1:3
"Kad su oni čuli da je živ i da ga je ona vidjela, ne povjerovaše." Marko 16:11
"A zbuniše nas i žene neke od naših: u praskozorje bijahu na grobu, ali nisu našle njegova tijela pa dođoše te rekoše da su im se ukazali anđeli koji su rekli da je on živ" Luka 24:22-23

Kršćani se ne slažu s muslimanima kad kažemo da je Bog dao da se jevrejima pričinilo da ubijaju Isusa. Bilo da su razapeli drugog čovjeka koji je imao Isusov lik, ili šta god da se desilo. U ovom poglavlju, kad dvojica iz Emausa sreću Isusa kaže se da ga nisu poznali jer "prepoznati ga – bijaše uskraćeno njihovim očima." Luka 22:16 - sasvim normalno je da Bog čini takve stvari, da zaštiti svoje miljenike. No kršćani kategorički odbacuju ideju da je Bog obmanuo Jevreje, glede raspeća Isusa.
*CUT
No, kako stvari stoje... bliži se vrijeme da nam Isus, a.s., dođe ako Bog da, pa će se znati kako i šta je bilo
Palenholik is offline  
Odgovori s citatom