Pogledaj jedan post
Old 17.05.2014., 20:34   #85
Quote:
Gondar kaže: Pogledaj post
Crkve se nisi odrekao jer to u što vjeruješ je crkva izmislila, a i ako postoji nekakav Bog otkud mi možemo znati kakav je on i kakvi su mu zahtjevi???? mozda ga boli ona stvar za nas, a onaj tko tvrdi da ga je vidio i da ga osjeća priča gluposti i to je još jedan od dokaza koliko su ljudi primitiivni i sebični i sebe smatraju kraljevima ove planete i misle da imaju neki V.I.P status na ovoj planeti no realnost je drugačija i koliko ljudi umre svaki dan, i koliko je priroda okrutna i nikakav Bog ti neće pomoći i ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti. Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe.
Ko to sebe smatra kraljevima planete...Isus kaže da njegovo kraljevstvo nije u vidljivom, da nije od ovoga svijeta...Pilatu je bilo dano da kraljuje u ovom svijetu...baš bi me zanimao rasplet događaja kad je Pilat došao pred Isusa u kojem je Isus kralj...no ja sad trkleljam gluposti...no koliko god je Pilat osudio Isusa on je ipak postupio pravedno, nije ga osudio na smrt, već je rakao da na njemu ne nalazi krivice, a prisutni narod je vikao - raspni ga, raspni...tko je onda osudio Isusa - Pilat ili narod? A šta radi Pilat nakon toga - pere ruke, i kaže njegova krv pada na vašu djecu...tko je dopustio da ubojica Baraba prezivi, a Isus ne...narod...rulja...ali taj isti narod će se onda pitati zašto patimo,? Neznam, za odgovore na ta pitanja treba ozbiljnije prionuti razumjevanju tih i ostalih događaja

...udaljila sam se od teme...vraćam se na tvoju rečenicu... ja kao čisti ateist sam u istom položaju kao i ti...točno nije netko bolji zato jer je vjernik, niti ateist mora biti zla osoba...

"Ne moram se ni moliti, ni vjerovati i neću proći ništa lošije ni bolje od tebe"...e na ovom ti zavidim, ja kad svjesno prekršim zapovjedi, u kratkom roku me stigne kazna, i onda mi se lampice pale zašto je do nečega došlo...ničijom drugom krivicom nego mojoj osobnom...zašto mene stigne kazna a tebe ne? Neznam
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom