Pogledaj jedan post
Old 27.06.2017., 19:52   #37
Quote:
Starac Vjest kaže: Pogledaj post
Popis sadrzi mnogostruke klonove. Najjednostavnije kloniranje je ono gdje su bas svi podaci jednaki.
ovo je vrlo čudan način korištenja termina "klon". Čudno bi zvučalo da kažeš kako u mjestu Blizna Donja u zaselku Oštrići žive tri klona po imenu Ante Oštrić.

Quote:
npr ĐURO1, ĐURO2, ĐURO3 ili MATO1, MATO2 ili MILAN1, MILAN2, MILAN3. Sto tocno znace ti indeksi? Postoje li stvarno osobe koje imaju sve podatke iste, ili su autori bili preumorni za vrijeme kloniranja?
Ne vidim razloga da se pretpostavi ovo drugo. Sigurno se i danas može lako naći desetke sličnih primjera istih imena i prezimena u telefonskom imeniku u istom mjestu. Često je to po manjim mjestima, da morate znati za nekoga ne samo ime i očevo ime, nego i nadimak.

Quote:
Masovno kloniranje se najbolje vidi kod bezimenih romskih zrtava.
Žrtve svakako nisu "bezimene", nego se imena ne znaju.

Ako neki svjedok kaže: "vidio sam da su ubili dvojicu muškaraca srednjih godina", a ne zna ništa o njima, po tebi su ta dvojica klonovi odnosno zapravo je bio samo jedan?

Quote:
Navedeno ja samo da je zrtva iz Babinca i da je ubijena 1941. Ovaj se upis ponavlja 332 puta! Znaci iz mjesta Babinac su ubijena 332 neimenovana Roma, i svi su bili muskarci, niti jedna zena ili dijete!
Da. Nema razloga za sumnju bez detaljnijih argumenata. Vjerojatno postoje svjedoci, koji su rekli kako su u ovom slučaju pokupili i odveli muškarce, pa se iz njihovih izjava i drugih podataka došlo do broja.

Detalje o tome ne znam, ali ranije sam spomenuo da je nedavno tiskana jedna knjiga troje mlađih autora o sudbini Roma u tzv. NDH. Koga zanima, može priviriti u knjigu, a vjerojatno ne bi bio problem ni kontaktirati autore. Da je ustaški režim izvršio genocid nad Romima, tj. sustavno su pobili skoro sve koji su im pali šaka, nitko od onih koji su se time bavili ne spori.

Quote:
Mjesto Reka, opcina Koprivnica: 149 Romkinja, sve ubijene 1942., 46 Roma ubijenih 1941. i 46 Roma ubijenih 1942., niti jedno dijete, svi bez ikakvog identifikacijskog podatka. 10 zrtava (9 Roma, 1 Srbin) iz ovog mjesta imaju sve podatke popisane.
Da. Ništa neobično za Rome, kako rekoh gore. Pobiješ sve, nitko ne preživi, nema svjedoka ni da kažu kako su se zvali.

Quote:
Zanimljiv je slamperaj sa muskarcima, kojih, je prema popisu, tocno pola ubijeno godinu prije od ostalih. Vjerojatno je rijec o greski koja je nastala prije nego je pokrenut proces kloniranja.
Autori ove analize, za koje je jasno da imaju ideološku motivaciju da pokušaju osporiti zločine ustaša, postavili su tvrdnju da se žrtve "kloniraju" tj. izmišljaju, bez ikakve potkrijepe.

Zapravo, da se namjerno izmišljalo, ne bi bilo problem izmisliti sve podatke.

U jednom su pohodu ustaše odveli muškarce koje su zatekli a ostavili žene i djecu. U drugom su pohodu odveli i njih. Ništa neobično, nažalost.

Quote:
Pravilo je jednostavno, sto je manje podataka o zrtvi dostupno, to je kloniranje ucestalije.
Jedino onda, ako se nedostatak podataka o žrtvi automatski zove "kloniranjem".

Quote:
Zanimljiv je i podatak da se ne zna mjesto rodjenja samo za 152 romske zrtve, od njih 16171. Nevjerojatno precizni podaci za ljude koji dominantno zive kao nomadi "izvan sustava".
Zanimljiva metoda, da se smatra dokazom prevare, kad nema podataka, a također se smatra dokazom prevare kad ima podataka.

Quote:
Kako ozbiljno shvatiti ovakav "poimenicni" popis zrtava?
Kako ozbiljno shvatiti ovakvu "analizu", čiji se autori i ne trude sakriti svoju ideološku motivaciju? I slijede metodiku da naprosto postave tvrdnju o izmišljanju, kao da je ne treba ni dokazivati?
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom