Pogledaj jedan post
Old 13.07.2017., 09:50   #17
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali osoba koja se dere na ili udara majku u djetetovom prisutstvu nikako nije brižan roditelj. Nije samo važno kako se roditelj ponaša prema samom djetetu, već i kako se ponaša i prema njemu bliskim osobama dok ono to vidi i osjeća.
Neprocjenjivo važno.
Moj tata je bio okej prema meni. Nikad me nije udario, nikad se derao na mene, vodio me je po skijanjima, kinima i kazalištima, zanimao se i sudjelovao u mojim hobijima. Ali scene u kojima je tukao mamu, vukao je po podu kad se onesvjestila, nožem bušio pakiranja brašna uz komentar da će tako i nju...vjerujem nikada neću zaboraviti.
Btw, isto nikad nije bio prijavljen zbog obiteljskog nasilja, a na sudu se predstavljao kao svetac
Sve što prolazi Cake je prolazila i moja mama u procesu rastave i borbe oko skrbništva, osim što nije dolazilo do otimanja djece.
A da ne kažem što smo prolazili mi (djeca).
Mi Pigsy na žalost ne živimo u ružičastom svijetu, veliki broj partnerskih odnosa je debelo narušen, neki ljudi su toga svjesni, neki ne. Mi također kao društvo jako malo radimo na prevenciji i pozitivnoj promjeni u tom smislu.
Za vezu ili brak je uvijek potrebno dvoje, uz zlostavljača tu je i osoba koja bira biti zlostavljana i to je jedan začarani krug u kojem pate svi, a ponajviše djeca, koja ili gledaju takve scene, ili sama bivaju fizički i psihički zlostavljana, ili sama prolaze kroz težak proces rastave roditelja ili završe u domu pod parolom zaštite od strane društva gdje opet imamo jednu sasvim drugu sferu života, patnje i zlostavljanja.

Na žalost djecu danas može napraviti bilo tko a jako malo se može učiniti u slučaju zaštite interesa djeteta. Kome udijeliti dijete, ocu zlostavljaču ili majci koja se nestabilna osoba, žrtva i ne može se brinuti za sebe (nema stan, posao i slično)?
To su užasno teške sudbine na žalost, a mi svi ovdje ne prosuđujemo argumentirano i racionalno, već po nekim vlastitim iskustvima iz vlastite obitelji i vlastitog života.
Ovdje je pred majkom teška bitka za dokazivanje skrbništva nad djetetom. Treba ju izboriti. Ali ja bih bio zaista nepravedan kada bih stigmatizirao bilo kojeg roditelja kao nesposobnog za odgoj djeteta zbog problema u odnosima sa bračnim partnerom. To nije i ne može biti kriterij za kvalifikaciju roditelja, jer svatko od nas osim partnera ima jako mnogo zasebnih segmenata život u kojima zasigurno odlično funkcioniramo, a također ponekad se desi da partner izvuče i ono najgore iz nas, nažalost...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom