Pogledaj jedan post
Old 26.11.2009., 09:05   #11
LH je LHD?! pretpostavljam da je on okej sa 5,2.
ovo testo je testosteron?! 26,0 je nekakva jedinica za koju još nisam čuo da se testosteron mjeri. bio sam nekada čitao o testosteru, ali ako me sječanje ne vara,radilo se mjernim jedinicama od 10na3. znači ako je ovo tvoje 26 zapravo 260 (nečega), onda imaš pomanjkanje testosterona. koji kada je stvar idealna, mora biti oko 700 (nečega)...

ako se ne varam (neka me isprave) ali najbolje ti je za testosteron izbjegavanje alkohola i generalno tih loših stvari tipa droga, pljuga, kreč i vapno...
prehrana ti se mora sastojati od dovoljno omega3 masnih kiselina. generalno trebaš povečati kolesterol u tijelu. znači jesti po 3 cijela kuhana jaja, jesti govedinu, tunu, škampe, brokulu, šparoge i stvari kao što su orasi, bademi, kikiriki (i slične masnoće).
vježbanje ti se mora sastojati od 5 ponavljanja po 10 jedne vježbe (npr. čučnjeva) pa sa odmorom između ponavljanja od 1min. i gledati da izvodiš vježbe koje zahtjevaju u svojim ponavljanjima što veći radni opseg udova, i ne izvoditi ih prebrzo. nikada se ne premoriti! i gledati da radiš vježbe minimalno 45min.
poželjno je, pretpostvaljam kada je povečani manjak testosterona, prije i poslije treninga uzeti proteinsko-ugljikohidratni napitak. u omjeru 2:1 (ugljikohidrati : proteini). na tjedan imati ukupno 5 sati vježbe.

pokušaj minimizirati stres. on je ubojica testosterona. i bavi se nečim što će ti povečati zadovoljstvo. tako češ smanjiti povečanja kortizola, povečati razinu testosterona.

nemoj imati škembu i sala, i spavaj 7-8 sati.

Zadnje uređivanje Glavni frajer kaže: : 26.11.2009. at 09:19.
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom