Pogledaj jedan post
Old 22.02.2012., 06:42   #6373
Quote:
Renee kaže: Pogledaj post
Ja inače ne želim često praviti kolače, međutim u nedjelju mi dolaze prijatelji na večeru i obečala sam im da ću ima napraviti pravu Lchf večeru - da vide što je prava hrana i u skladu sa tim ću im napraviti i LCHF kolač, zbog toga mi je i trebao zaslađivač...inače kolače ne želim praviti samo za nas...jedino ponekad kada imam goste i sl...budući da ih nemam počastiti nekih ostalim slasticama koje više ne jedemo....
a gle, ako ti je cilj prezentirati LCHF i za njih napraviti LCHF slasticu, onda napravi neku od naših ponuđenih na receptima. koristiš steviju ili ne koristiš ništa npr. ima nekoliko odličnih koje je Norveška stavila, a ona ne koristi nikad nikakav zaslađivač. Norveška!
koristeći agavin sirup možeš napraviti prihvatljivu slasticu, ali to neće biti LCHF. isto kao kad bi npr. koristila med ili javorov sirup ili ječmeni slad.

smiješna mi je ona opaska prodavačice da je agavin sirup isto prihvatljiv kao i stevija jer se radi iz biljke agave, a i stevija je biljka.
hmhm, u tom slučaju se može koristiti i kuhinjski šećer koji je isto prirodan jer se radi iz biljke šećerne repe (ili šećerne trske).

bitna je razlika što se stevija kao zaslađivač ne metabolizira u organizmu.
i agavin, i javorov i med i ječmeni slad su, u stvari, smjese šećera.
šećere na LCHF ne konzumiramo.
ali, bez ikakvih zaslađivača je život itekako moguć, a i pravi LCHF je prehrana bez šećera i zaslađivača (pa i bez stevije hehe, ona je samo manja pomoć i manja šteta u početku )

Zadnje uređivanje Pepica : 22.02.2012. at 07:12.
Pepica is offline