Pogledaj jedan post
Old 15.05.2011., 15:07   #64
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post

Baš me zanima koji su to dio prepravili naime Biblija je prošla sve moguće prevodilačke kritike.

Sigurno u svakom slučaju ne sam sebi prepisivati lijekove pogotovo ako samostalno administriranje vodi ka još većem oštećenju zdravlja.


Svejedno je dali liječnik liječi u modernoj bolnici kao što su Rebro ili Nova sa svim modernim instrumentima ili u seoskoj bolnici gdje se oskudjeva i sa liječnicima i instrumentima još uvijek liječnik je nositelj istine koju je naučio od majke prirode.

Zamjerati nekom liječniku što je napredovao i došao u bolju i lijepšu bolnicu je malo zlonamjerno pošto nema bezbroj tih super-bolnica samo nekoliko njih za one najbitnije liječnike.

Inače negdje sam pisao, taj oniks je crni oniks koji je građevni materijal a ne bijeli oniks koji je dragocjeni kamen. Takva podmetanja su i Isusu radili evo malo o tome:

Evo i iz Otkrivenja komadić citata naravno ide nešto prije od ovog tvog

Sjetimo se rimljanja i njihovog progona, sjetimo se tih žrtava koje su urodile time da je službena vjera u tom istom rimskom carstvu postao katolicizam.

E sada još bitniji dio

Dakle opominje se ljude da će se pojavljivati neke Crkve koje će tvrditi da su od iste misije, ali zapravo nisu.

Evo za kraj ovo

Evo nekih Isusovih zapovjedi, sad koliko ih tko čuva na svakome je da procjeni




Ono što me najviše zanimalo nisi odgovorio:
Recimo krštenje to je isto tako sakrament. Sam Isus je trebao drugu osobu da ga krsti, Ivana Krstitelja. On (Bog) mu se prepustio da ga krsti:
Za ovu priliku ću navesti dva primjera, mada ima toga puno, ali da ne odlazimo sa teme:
1. Mt.1.25: "I ona, a da se nije s njom sastao, rodi sina, komu on nadjenu ime Isus".
Tu je izostavljena (pitam se pitam iz kojih razloga) riječ "prvorođenca".
Mt.1,25:"I ne upozna je sve dok ne rodi sina, SVOGA PRVOROĐENCA. I dade mu ime Isus."

2. Dj.8,37:" " U RKC nekad iza broja 36 sljedi broj 38.
U normalnoj aritmetici postoji između i broj 37 koji glasi:
Dj.8,37:"Filip pak odvrati:'Ako vjeruješ od svega srca , možeš'. On odgovori:?Vjerujem da je Isus Krist Sin Božji'.

Avaj, malo je problematično da tek rođene bebe kod krštenja davaju ovakve izjave, pa je to bolje izostaviti.

Dalje...ti nikako da shvatiš da je liječnik Bog, a ne svećenik.

Malo je pretenciozno sa tvoje strane da uspoređuješ pomast za Isusa sa bogatstvom i raskoši klera.( ne svih, hvala Bogu). Ne bih to ni komentirao...

Kad smo već kod Otkrivenja, u njemu se nalaze i ove riječi: "Ovo govori Amen ,Svjedok vjerni i istiniti, Početak Božjeg Stvorenja. Znam tvoja djela, da nisi ni studen ni vruć. Htio bih da si studen ili vruć, ali jer si mlak-ni studen ni vruć-povratit ću te iz usta svojih. Jer govoriš:'Bogat sam. Obogatio sam se i ništa mi ne treba'-a ne znaš da si bijedan i jadan, i siromašan, i slijep, i gol.Savjetujem ti..." (Otk.3,14-18)

A ono što te zanimalo pa nisam odgovorio:
1. Brkaš Ivanovo krštenje sa krštenjem kršćana.
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom