Pogledaj jedan post
Old 24.11.2011., 16:19   #61
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Upravo i je stvar u tome da na PK kartici možeš imati određena članove familije, a onda ih u poreznoj prijavi 'skinuti' s olakšice. Ili obrnuto - na PK kartici nemaš nikoga, a u poreznoj prijavi prijaviš nekog. Tj. kad predaš poreznu prijavu i u njoj navedeš uzdržavane članove, PK kartica po tom pitanju ne igra nikakvu ulogu.

S obzirom da ti ne spominju brata, moja je pretpostavka da te mama upisala na prvoj stranici porezne prijave pod Uzdržavani članovi i nije navela razdobolje od 1.7. - 31.12. nego je polje Razdoblje korištenja od - do pustila prazno. Kako se po IP obrascu vidi da je mama cijelu godinu imala faktor odbitka 1,5 (znači, onda + jedno dijete), rekla bih da je porezna smatrala da si to onda ti cijelu godinu.

A možda je i skroz nešto drugo.
I ja mislim da se radi o ovome, imam primjer gdje je cura studentica i naravo preko godine ne radi i majka joj prima mjesečno neki iznos jer je ona uzdržavani član. Preko ljeta se zaposli 3 mjeseca (ne preko student servisa) nego normalno u radnu knjižicu, radni staž, osiguranje... Majka je sam ta 3 mjeseca odjavi i ne prima ništa za nju a onda u 9 mjesec kad stane radit opet prijavi...

Mene malo zbunjuju ti zakoni ja sam već neko vrijeme radila preko student servisa, ali mali iznosi, godišnje sigurno nebi skupila 10 000 kn, ovu godinu sam vidila da ću prijeć, negdi do 7 mjeseca sam zaradila oko 5-6 tisuća i kako sam ovo ljeto sve obavljala preko student servisa, majka me odjavila u 7 mjesecu i sad sam naravno prešla 10 000kn... Nadam se da ona neće trebati ništa plaćati za ono vrijeme što sam ja bila njen uzdržavani član ???
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom