Pogledaj jedan post
Old 24.05.2012., 17:36   #89
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nisam pročitao više od pola. Meni dosta. Kuran sam ne dozvoljava argumentiranu raspravu. Učinio vas je najuzvišenijim vjernicima. Vi muslimani ste to doslovno prihvatili i kao takvi se držali. Budući da Islam ne podnosi argumentaciju ostao je drugi način razgovora. Nije lako biti na vrhu. Svi bi tamo. Zato, držite se dobro. SOL je cijelo vrijeme propagandu tjerao. A i antipropagandu hrvatskog turizma. Nazvao me fašistom i nevaspitanim. Nisam ni pomislio tužakati...ne ide mi s koljena na koljeno.pozdrav i tebi brate!
Kur'an kaze: Na put Gospodara svoga mudro i lijepim savjetom pozivaj, i s njima na najljepši način raspravljaj! Gospodar tvoj zna one koji su zalutali s puta Njegova, i On zna one koji su na Pravom putu." /125/ "Ako hoćete na nepravdu uzvratiti, onda učinite to samo u onolikoj mjeri koliko vam je učinjeno; a ako otrpite - to je, doista, bolje za strpljive." /126/ "Strpljiv budi! ali, strpljiv ćeš biti samo uz Allahovu pomoć. I ne tuguj za njima, i neka ti nije teško zbog spletkarenja njihova." /127/ "Allah je zaista na strani onih koji se Allaha boje i grijeha klone i koji dobra djela čine." /128/

Brate, procitaj ovo, pa razmisli odakle ti to da Kur'an ne dopusta argumentiranu raspravu kraj ovakvih ajeta...

Nemoj se ljutiti, pogledaj kako mudro postupa Kur'an. Ne ide odmah u glavu da kaze: Ne smijes uzvracati, vec ide polako pa kaze: Ako hoces, uzvrati ali samo onoliko koliko ti je ucinjeno, zatim rijec dalje preporuca da ipak otrpis i budes strpljiv. A onda slijedi imperativ: Budi strpljiv. Sto to znaci? Znaci: Otrpi... Ali mudro receno, polako, da ljudski mozak to moze malo-pomalo primijeniti...

Lijep pozdrav uz nadu da ces procitati napisano a ja dalje ovdje necu ulaziti u raspravu, ipak je ovo knjiga zalbi
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline