Pogledaj jedan post
Old 18.06.2012., 11:51   #6778
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post

Kasnije je saznala da može preko HZZO-a dobiti besplatnu operaciju nosa što se tiče funkcije, a da se zausput bez ikakve nadoplate može izvršiti i estetika.


Zvuči nevjerojatno i sumnjivo, ali je istinito i vrijedi još i dan danas. Svatko tko ima devijaciju septuma to može obaviti besplatno.


Potrebno je samo otići liječniku opće prakse i požaliti se na smetnje pri disanju da da uputnicu za daljnje pretrage. Pretragama se utvrdi devijacija septuma i ponudi operacija.

Prije operacije pitaju pacijenta da li želi srediti i estetiku nosa i što točno želi ( ona je maknula grbicu i smanjila nos jer je bio prevelik ).
Operaciju ionako izvode specijalizanti pa se praksiraju. Nije njima nikakav problem srediti estetiku.
Naravno da sed evijacija operira besplatno ali nije istina da ce svatko tko to zazeli i dobit operaciju jer svaka devijacija nije automatski i indikacija za operaciju.
Nadalje nije istina da ce svaki doktor ponudit i estetiku jer 1. ne zele radit ono za sto nisu placeni, 2. Ne mora radit ono sto HZZO nece isplatit bolnici, 3. nisu svi doktori spremni igrat se estetikom jer seprum operira otorinolaringolog

I nije tocno da estetiku radi specijalizant koji se uci jer bi bolnica itekakomogla odgovarat za sve sto je ucinila, i kako netko zna tko mu je radio estetiku......a ako cemo bas o tome meni je radjena estetika uz funkcionalnu operaciju i ne nije me operirao specijalizant nego spec. otorinolaringolog

Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Bila sam joj u posjeti u bolnici i znam da je u prostoriji bilo još par osoba i svima su im radili specijalizanti. Nisam upućena u to u kojim slučajevima rae specijalizanti, a u kojim baš doktori.
Kad sam došla u posjetu primijetila sam da nemaju svi istu količinu tih flastera i podljeva na sebi. Ne operiraju svi isto.
Neki žele samo funkciju i to i operiraju. Njihov oporavak je puno kraći. To su pretežito bili stariji ljudi, ljudi kojima je bitno što prije se oporaviti ( zbog posla ) i ljudi koji su zadovoljni izgledom svog nosa ili ne žele prolaziti složeniji oporavak u slučaju rješavanja i estetike.

Svi mladi ljudi koje sam vidjela tamo su rješavali i estetiku.
kolicina flastera nema veze sa onim tko operira jer flastere joj najvjerojatnije nije lijepio doktor vec ostalo osoblje u sali a podljevi kao podljevi su pvezani uz osijetljivost tkiva jer nismo svi isti a ujedno i na nacin na koje netko operiran jer ne operiraju svi istom tehnikom

Sto se tice oporavka o ciste funkcionalne operacije opet pises glupost, oporavak je individualan i nema veze dal je smao estetski ili je i funkcionalan a tu sam prijer i ja jer mi je radjena teska operacija (stetika je smao mali dio tj skidanje grbice) a oporavila sma se pino brze od cure iz sobe do moje kojoj je radjena samo funkcionalan operacija i to laksa nego moja i puno kraca)

Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Znam da mi je nešto objašnjavala kako i sad u ovom trenutku svatko može otprilike i laički provjeriti ima li devijaciju septuma.

Treba samo staviti staklo/ogledalo ispod nosa i jako puhnuti.
Ako se ravnomjerno zamagli iz obje nosnice - nema devijacije.
Ako je jedna strana vidno zamagljenija od druge, a druga jako malo - prisutna je devijacija.
totalna neistina

A sta je sa ljudima koji imju nabore sluznice i/ili polipe koji ima otezavaju disanje dok im je recimo septum idealan? - a imate ce identican rezultat radeci pokus sa ogledalom
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline