Pogledaj jedan post
Old 13.11.2012., 13:54   #52
Quote:
Peek-a-Boo! kaže: Pogledaj post
shtefy, morat ćeš naučit- improvizirat!

U istom takvom zadatku ( također od danas do sutra ) niti mi nismo imali adekvatnu fotografiju ali zadnje što bi napravila je poslala dijete bez ičeg u školu.

Uzeli smo sliku kakvu smo imali pa je sa strane nacrtala baku i još zalijepila svakojake mačke ( dio obitelji, jel ) i uz sve smo se još dobro i zabavili.

Učiteljica nije imala nikakvih primjedbi. Naprotiv.

Ne želim ti soliti pamet ali mislim da bi ti bilo lakše da te takve ( zapravo sitnice ) ne ljute toliko.
Upravo tako. Jer, ako bas nikako nije moguce stvoriti neku fotku, moze se nacrtati, poljepiti...na neki nacin se snaci i obaviti zadatak na neki domisljat nacin.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Gle, mi nismo obitelj koja se fotka. Mrzim fotoaparate, kamere, slikanje, naslikavanje... Dragi isto tako, kao i vecina iz nasih obitelji. Jednostavno nismo takvi tipovi. Pa kojeg kukija da sam onda improvizirala od nicega?
Ako bas nemate niti jednu fotku svog djeteta, sebe...onda moze izrezati neke ljude iz novina...poljepiti, reci uciteljici da nemate sliku, ali da teta sa slike slicna mami, stricek isti tata...bla, bla, bla...
Pokazete kreativnost, slika sama po sebi nije presudna.
Quote:
Meni osobno zadatak je glup, besmislen i zabadanje nosa u neciju intimu.
Uciteljica je osoba skolovana za svoja posao, a zasigurno radi i prema nekakvom programu.
Svasta nama roditeljima mozda djeluje glupavo, ali trebali bi imati vise povjerenja u njih i ono sto rade.
Intima? Ok, to je tvoje misljenje, ali ne vidim kakve veze ima tvoja intima s tim...netko ce vidjeti kako izgleda mama od xy? Pa vide te i ljiudi na cesti, pa nije da vide tvoju intimu
Quote:
A dijete nije jedino koje je doslo u skolu bez iceg. (Upravo se javila da je stigla pa sam pitala.) Ocito da zadatak bas i nije bio pogodak.. I ne, nisam dovoljno ulizivacki tip da bih se ubila ispuniti uciteljicine fiks ideje u zadnji cas.
Slazem se da nije u redu zadatke davati u zadnji cas (kao i obavjesti o roditeljskom), ali nikako ne bih rekla da su ono sto ucitelji rade s djecom i traze od njih fix ideje.
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Ono što mene ljuti kod nekih zadataka, što učiteljica koja zna da u razredu ima dijete ili više nijih iz socjalno ugroženih obitelji očekuje da i oni to donesu.
Odnosno još me više ljuti što ne razmišlja o toj djeci, o tome da li će oni za to imati mogućnosti, o tome hoće li taj njen zahtjev njih dovest u još neugodniji položaj i tak...
Obitelj su djeca mogla nacrtati i na likovnom....nije bila potrebna fotografija.
To je tocno...ako bas nikad ne razmislja o tome i previse ocekuje. Medjutim, ona mora svoj posao odraditi i ne moze bas uvijek preskakati neke stvari i ne traziti ih od djece, jer mozda jedno, dvoje to ne mogu obaviti.
Onima koji su siromasni i neke stvari nikako ne mogu donijeti valjda bi uciteljica progledala kroz prste, pa im ne bi zbog toga uvaljala jedinicu. Pretpostavljam. Naravno da bi bilo ok izbjegavati neugodne situacije, ali sumnjam da je to bas uvijek izvedivo i da ih se uvijek moze postedjeti nelagode.
S druge strane, i siromasna djeca su dio razreda i imaju prijatelje koji imaju fotic (ili mobitel) pa uz malo dobre volje i 1,5 kn za razvijanje slike...kad se male ruke sloze....daju se stvari rijesiti, na opce zadovljstvo. Ponekad, barem neke.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom