Pogledaj jedan post
Old 08.08.2013., 14:02   #86
Problem u obitelji - djeca - soc. pomoć

Pišem radi svoje daljnje rođakinje koja ima osmero djece. Sud joj je nedavno oduzeo skrbništvo nad šestero djece, dvoje je ostalo kod nje. Nad četvero djece skrbništvo su dobili djed i baka, dvoje je u udomiteljskoj obitelji. Roditelji nisu razvedeni i samo je jedan zaposlen. Djed i baka primaju jednu mirovinu. To četvoro djece kod djeda i bake su u dobi od drugog do šestog razreda osnovne škole.

Djed i baka koji su sad skrbnici toj djeci su me zamolili da ja napišem molbu centru za socijalnu skrb za novčanu pomoć toj djeci.

E sad pošto ja neznam kakvi su zakoni i na što takva djeca imaju pravo molila bi da mi date što više informacija i pravnih detalja kako toj djeci pomoći tj. kako da napišem i sastavim što bolju molbu kojom bi oni dobili potrebnu i maksimalnu novćanu pomoć.

Dakle zanima me

- da li u molbi tražiti jednokratnu ili "trajnu" pomoć, mislim da je njima trajna bolje rješenje,

- do koje maksimalne visine se dodjeljuje takva pomoć bilo jednokratna bilo trajna

- na koje se zakone pozvati u molbi radi ostvarivanja prava na novčanu pomoć

- što napisati kao predmet molbe (naslov)

- što su bitne činjenice koje nesmijem zaboraviti navesti u molbi

- da li je u molbi potrebna kakva specifikacija predviđenih izdataka za djecu

- koga navesti od to dvoje skrbnika djeda i bake kao osobu kojoj će se isplatiti ta pomoć

- eto molim i za vašu sugestiju i savjet i neku ideju kako napisati dobru molbu centru za soc. skrb i kako ostvariti maksimum pomoći za tu djecu
sherry lady is offline  
Odgovori s citatom