Pogledaj jedan post
Old 20.04.2017., 15:45   #133
Quote:
RIB kaže: Pogledaj post
Mislis na hzz? Burzu? Nemas zdravstveno preko burze. To ne postoji. Odjave te s hzza, zdravstveno imas i dalje.

To samo ljudi misle. Ali nisu u pravu.
Pozz

Mene zanima informacija vezano upravo za ovu situaciju.

Naime kada osoba svojevoljno ili procedurom samog zavoda za zapošljavanje bude odjavljena sa istoga (npr. nejavljanje mailom ili osobno u zadanom roku), koliko sam čitao po stranicama HZZO ,svaka osoba bila zaposlena ili nezaposlena mora imati obavezno zdravstveno osiguranje.

E sad moje pitanje je sljedeće:

Nakon što je osoba odjavljena sa zavoda za zapošljavanje, tj. dobije ono njihovo rješenje o prestanku vođenja u evidenciji, jel ona svejedno ima obavezno zdravstveno osiguranje do daljnjega normalno dokle god je nezaposlena ili to osiguranje sad ima neki vremenski period prije nego što istekne?

Ako da, koja je procedura da se produži nakon tog perioda isteka ako je osoba još uvijek nezaposlena i/ili ne vodi se u evidenciji zavoda za zapošljavanje?


Na stranicama HZZOa sam našao sekciju di se moze provjeriti trenutni status zdravstvenog osiguranja neke osobe upisujući potrebne podatke, i za sad još uvijek stoji da obavezno osiguranje vrijedi.

Molio bih nekoga ako zna da napiše par riječi. Hvala lijepa.
lesa747 is offline  
Odgovori s citatom