Pogledaj jedan post
Old 01.08.2004., 04:30   #18
Quote:
Ali i to je "odgovor". Znači nema iznimaka...jadni muslimani lijevaci...(jer lijeva je, znači ipak, od šejtana).
Simona, ja ne znam kako je kod 'krscana', niti imam potrebe da 'pravdam' necije shvatanje desnjaka i lijeveka medju 'muslimanima'.Rekao sam da je simbolika desne ruke, i lijeve ruke spomenuta u Kur'anu.

Da je to simbolika govore mnoge stvari:
-Za razliku od ovog svijeta, simbolika 'ruke' se spominje u Kur'anu i to uvjek vezano za Sudnji Dan, kada ce se nekim ljudima 'dati knjiga' u desnu ili(i) u lijevu ruku.
- Ova 'knjiga' to su nasa djela, a ne nesto sto je urodjeno(kao sto je desnorukost, odnosno lijevorukost).Drugim rijecima u ovisnosti kakva djela si radio/radila 'knjiga ce se naci' u toj ruci, odnosno bez obzira jesil desnjak ili lijevak ako si radio nesto sto je protivno Bozijim zapovjedima, i ako si to svjesno radio...ode knjiga u lijevu ruku......(i obrnuto..)...jerbo da nije tako , i da se licnost vrednuje po ovoj urodjenoj sklonosti onda bi i "dobrota" bila urodjena samo desnjacima.....Posto u sustini nema 'savrsena stvorenja' tako ce biti 'dvije knjige' u koje ce stajati zapisana djela.(izuzetak ovdje cine neki posebno ljudi, koji su imali Poslanicku ili vjerovjesnicku ulogu...oni nece imati 'knjige' vec ce svaki suditi svome narodu/plemenu)

Quote:
Nisi odgovorio na pitanje, po običaju.
Na pisanje sam ti odgovorio, sad ako se odgovor ne uklapa u tvoj vec izgradjen stav prema ovom pitanju....nemoj mene 'obicavati'.

(ps ova tema je vise informativne prirode, a ja se nadam da cu naci vremena da nastavim temu jer dolazi uskoro veoma zanimljiv dio jedne jevrejke, konvertita sa krscanstva, o abrahamskim obicajima uopsteno.U sustini tema je informativne prirode, a poslije se eventualno moze sto god popricati...a ja koliko mogu objasniti)
Adura is offline  
Odgovori s citatom