Pogledaj jedan post
Old 05.09.2009., 14:14   #5
Quote:
keana kaže: Pogledaj post
Takvu firmu ne otvaraš ako nisi radio u toj branši i ne krećeš se u tom krugu i ako prije otvaranja nemaš dovoljno klijenata zainteresiranih za usluge. Ako radiš dobro, kvalitetno i ne varaš ljude, posao se širi. Usmeni marketing je ipak najjači marketing.
No firma se bavi isključivo uslugama, održavanjem, servisom, konzultacijama i sl. Nema prodaje.
Dobro, to je drugo kad si neko vrijeme proveo u toj bransi pa poznas ljude, povuces ili unaprijed dogovoris klijente itd.
Ali postoji brdo priucenih informaticara ili mladaca pa cak i dobrih informaticara koji nemaju ili dovoljno znanja ili iskustva ili poznanstava ili sve to skupa, a otvaraju takve firme. Uvijek me zanimalo gdje je tu racunica i kako oni posluju. Znam jednu takvu tvrtku gdje radi dvoje ljudi na rubu. Imaju si za neke prosjecne hrvatske place i to je to. I jos povremeno varaju kupce. A tu je jos stotine takvih.

@Mazarin

Naravno da ima kvalitetnih i postenih, ali opet me zanima od cega ti ljudi zive. Sve velike firme uglavnom posluju s velikima, kao i dobar dio srednjih i malih tvrtki. Tesko mi je vjerovati da zive od gradanstva i poneke manje firmice kojoj odrzavaju kompjutere.
Platoon Leader is offline  
Odgovori s citatom