Pogledaj jedan post
Old 07.04.2005., 23:51   #8
Quote:
trebor kaže:
Mislim da se slobodno može doći u svaku bolnicu ukoliko se treba ili ima zakazano.
Samo treba žestoko nastupiti ukoliko počne "muljanje". Pod tim mislim prijetnja medijima, traženje imena liječnika koji odbija, tražiti njegov potpis zbog odbijanja nečega, obavezna galama, odlazak u ravnateljstvo...itd.
Fala trebor, mislim - ti uvijek barem kažeš realno kakva jest situacija.

Samo to ti iz pozicije pacijenta malo drugačije izgleda. Sjećam se da sam prije jedno dvije i pol godine konačno krenula rješavat probleme sa svojim sinusima, jer su me ozbiljno počeli zezat i ono - trpio je poslovni i privatni život što se kaže.

Budila sam se jutrima podnatečena, ubijena, nenaspavana, nisam mogla disati. I negdje u pola pretraga - liječnici su mi onako, plaho, jel'te rekli da, ovaj, operacija koja je indicirana (bila je riječ o par popriličnih polipa) će morat čekat do sedmog mjeseca jerbo su to proljeće štrajkali liječnici.

OK, mislim si, nitko od sinusa umro nije, a generalno i podržavam tu "liječničku stvar", odnosno činjenicu da doista moraju imati veće plaće i čekam ljeto.

Dvije i pol godine kasnije, povijest se ponavlja. Moj buraz (ne znam jel to genetski, čak mi dođe da se smijem, al njemu ne) ima gadnih ORL problema. Sa tri banke momak po četiri puta godišnje ima gnojnu upalu krajnika koja ga izbaci iz tračinica po deset dana svaki put. Opsežnim pretragama zaključeno je da ima gadnu devijaciju nosnog septuma.

Uputa, javiti se iza 15. svibnja ove godine za operaciju "jer sad je znate štrajk, a nakon toga će bit pritisak pacijenata s tumorima".

Mislim, jebeš sinuse i polipe i devijacije nosnih pregrada, al' gospodo - vi odgađate operacije osoba koje imaju tumor. Jel to etično? Jel to u skladu s Hipokratovom zakletvom? Možete se sramit!

Btw. ovo ni u kom slučaju nije upućeno treboru, već svim liječnicima koji će ovo pročitati...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom