Pogledaj jedan post
Old 22.06.2013., 23:16   #86
Thumbs up

Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
Nije usko vezano za aute ali je uz odnos prema istom.
Kako se rješavate ljudi koji se ljepe i fektaju prijevoz na posao/gablec i doma, pogotovo k tomu ako su gotovani pa očekuju da ih svako jutro nazoveš 2-3 minute prije nego si na dogovorenom mjestu pa si još i nabijaš račun za tel.
Nisam ja škrtica ni cjepidlaka, ali ako ja nekog vozim 3 mjeseca zaredom ne očekujem niti za gorivo niti hvala, ali barem malo respekta prema autu još ako znaš da sam pedantan pa da ne unosiš cipelama žvake sa stajališta na tepih, ne lupaš vratima ko da su od štale i sl.
Ugl. kako kulturno nekog odbiti?
Nemam vise takvih problema jer sam njima nekoliko bahatih rekao pravila ponasanja u mom automobilu i to u lice...
Ako njega/njih nije sramota nepostivati moju imovinu zasto bi mene trebalo biti sramota njemu/njima reci kako ce se ponasati dok ''koriste'' tu moju imovinu...
Najlakse i najucinkovitije je biti jednako bezobrazan kao i on/oni...cak neces morati to uciniti niti svima samo jednom od njih i vjeruj ostala bahata bagra ce vec sutra znati kako se ponasati...
Tako dok sam isao jednom prilikom u Osijek naiđem putem na prijatelja kako stopira...stanem i pitam gdje ide? U Osijek odgovori, i automatski ulazi u auto niti ne pitajuci gdje ja idem(kao ono kad si vec stao sad me i odvezi do OS pa makar ti i neisao tamo). Ajd dobro mislim ionako idem tamo... Sjeda baja i odmah vrpanje po đepovima jakne, niti hvala sto si stao, ni di ides, niti mogu li s tobom(jer se to podrazumjeva cim sam stao - ocito!). U tom svom vrpanju po đepovima majstor vadi kutiju s cigaretama, a ja si kontam valjda ce ih prebaciti u drugi đep posto sjedi pa da ih ne iskida kad ono cuda - on vadi cigaretu i pali je!!! Nisam mogao vjerovati da je to napravio, a dobro zna da ja nepusim i da se u mojoj kuci nepusi... Lijepo odmah stanem i lijepo mu kazem ''molim te dali bi mogao izaci samo malo iz auta''. Gleda me onako u cudu i izađe... Spustim staklo na njegovim vratima i kazem mu da ih zatvori. Samo sam mu rekao da se nauci kulturi i normalnom ponasanju, te da do Osijeka moze nastaviti pjeske dok lagano pusi i otisao... Do sutra su svi koji me poznaju, a da imamo zajednicke prijatelje ja i doticni ''gospodin'' znali sto sam napravio(neki su odobravali, dok su neki govorili da sam bolesnik), no otada SVI osim jednog(taj i dalje se ne zeli voziti samnom zato jer nesmije zapaliti u autu, no boli me k..., idi pjeske pa pusi do mile volje) znaju kako se ponasati u mojem automobilu...

Sto se tice samog odrzavanja automobila on se jednom tjedno pere izvana i usisava i prebrise prasina unutra bez obzira kakvi bili vremenski uvijeti i koje godisnje doba(sad ce sigurno neki reci ''pa i je bolesnik'' )...
U automobilu je strogo zabranjeno pusenje, jedenje, ulazak u prljavoj odjeci(posebno zamastitoj), te prijevoz stvari kojima automobil nije namjenjen(cigle, cementa, svinja, janjica, itd...)...

Pozdrav svim bolesnicima kao ja...

Zadnje uređivanje Samla1982 : 22.06.2013. at 23:23.
Samla1982 is offline