Pogledaj jedan post
Old 30.09.2009., 22:40   #468
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Tko se našao o trolanju... ...

Moj je uspis čista faktografija sa relevantnim izvorima, brojkama, fotografijama, lokacijama, a tvoj je upis čista i nepatvorena patetika.

Kao prvo, džamija neće biti nikakav faktor segregacije jer molitveni prostor odnosno "priručna" džamija u Rijeci postoji već desetljećima. Ja tu segregaciju nisam vidio. Osim toga, a zar nije humanije dozvoliti pripadnicima islamske vjeroispovijedi da svoju vjeru ispovijedaju u ugodnom okruženju i to sve za svoje novce. Pazi, na njih ne ide niti lipe od poreznih davanja. Nadalje, islamski kompleks će upravo doprinijeti do bolje integracije jer će Riječani moći napuštati stereotipe koji su do sada vladali o muslimanima, a koje se gledalo uglavnom kao na "gastarbajtere" i "bauštelce" koji rade za male novce, fućkaju za ženama, govore ružnim naglaskom i sl. Ovako će se vidjeti da ti ljudi i uljudba koja će iznjedriti taj lijepi objekt znaju itekako dobro što je hvale vrijedno i što izgleda lijepo!

Rijeka je grad u kojem živim od rođenja i dobro znam kakav je. Nije prelijep, nije presadržajan, a idiot je onaj tko nema ni malo samokritike pa da to i prizna. U zadnje vrijeme su napravljeni određeni pomaci prema proljepšanju i pružanju sadržaja gradu, ali on još uvijek debelo zaostaje za onim statusom i sadržajima koji bi mu trebali biti imanentni. Uostalom, da je Rijeka baš prelijepa tada bi ju posjećivali brojni turisti, a što sada, nažalost, nipošto nije slučaj (dovoljno je samo pobrojati turiste u turističkom autobusu koji vozi od Opatije do riječke četvrti Trsat, a koji je pravo stratište poreznog novca). Nemojmo se zavaravati i zatvarati oči pred istinom jer ćemo se u suprotnom uljuljkati u neistinu i neutemeljeno samozadovoljstvo. Treba napraviti još jako puno toga, no o tome na nekim drugim temama, a da će džamija doprinijeti da naš grad bude ljepši, to svakako stoji jer će isti dobiti privlačnost, sadržajnost, smisao itd.

Pričaš o valu europskog potisnutog nacionalizma. Ovo je patetika na kub ... Tko će pokrenuti taj val? Izdebilirani ljudi natovljeni liberalnim floskulama od feminizma preko institucionaliziranog homoseksualizma do prepuštanja hedonizmu, sebičnosti i slično tome? Hoće li oni pokrenuti potisnuti val nacionalizma? Hoće li ga pokrenuti nacije sa fertilitetom koji je ispod razine jednostavne reprodukcije? Hoće li ga pokrenuti umirovljenički domovi u Njemačkoj, Rusiji, Italiji, Hrvatskoj, Rumunjskoj, Litvi, Mađarskoj, nacijama koje nepovratno stare i gube svoju supstancu?

Dragi moje luka lik forumašu, nebi nitko bio sretniji od mene da se u Europi dogodi revival u nacionalnom i u smislu shvaćanja nužnosti okretanja Bogu, ali to se neće dogoditi. Nastupio je nepovratni proces, nažalost, koji će voditi u daljnje starenje europskog autohtonog stanovništva, a brojni europski narodi, uz poneke izuzetke, postajati će sve malobrojniji i sve stariji. Ovo nisu moje procjene, ovo je čista empirija. Problem je što su europske države podešene na barem konstantan broj stanovnika poradi svoje infrastrukture, socijalnog ustrojstva, gospodarstva itd. i ti nedostajući ljudi će se morati nadomještati. Ne kažem nužno muslimanskim stanovništvom, ali ako ne njim onda Afrikancima, Indijcima, drugim azijskim narodima. To je neminovnost, a fantazije o nekakvom uzletu Europe zaboravi i ti i tebi slični. On jednostavno nema temelja u ničemu izuzev u patetičnim pričama, proizvodima pustih i ispraznih maštarija i planova nastalih uslijed "konstruktivnih" rasprava potpomognutih većom količinom "dobre kapljice". No, nakon "dobre kapljice" dolazi otriježnjenje, a tada nastupa mamurluk i tu obično staje sinoćnji umjetni uzlet.

@Nedzadbihac

Nedzade, džamija će biti izgrađena u riječkoj četvrti Rujevica, ali u dijelu koji graniči s četvrti koja se zove Zamet. To je neposredno iznad riječke obilaznice, otprilike nasuprot crkve Sv. Nikole koja se nalazi ispod riječke zaobilaznice u gradskoj četvrti Krnjevo. To će zasigurno biti zanimljiva vizura za svakoga tko Rijeci bude prilazio s mora. U jednom kadru će vidjeti lijepu crkvu Sv. Nikole i isto tako reprezentativnu džamiju što će tvoriti poseban ugođaj. Evo, tu ima par detalja vezanih uz džamiju:

http://www.rijeka051.com/communius/9...listopada.html
Čusdno za komunista da podržva izgradnju vjerskog objekta
U Europi postoji sasvim dovoljan broj ljudi koji su u stanju provesti obnovu Europe problem je što se malđi naraštaji indoktriniraju kojekakvim floskuletinima o jednakosti i sličnim sranjima.
Nismo jednaki zar to nije jasno?
Muslimani su kontaminirali Bosdunu pa akmo je već kontaminirana neka ime je ali ja vjerujem u Europski nacionalizam.I SSSR je izgledao nepobijedivo pa se urušio u roku keks.
Kada Izraeloci napadnu Iran sve će se promijeniti
Ionako je ovaj val širenja islama počeo kao odjek američke reakcije koju je izazvao 11 rujan.
luka lik is offline